Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

75 lat Samsona

Obrazek

 W tym roku 75. rocznicę obchodzi duński producent rozrzutników i wozów asenizacyjnych firma Samson.

Jan Beba3 września 2018, 13:42
Zakład, zapoczątkowany w 1943 r. w niewielkiej kuźni w pobliżu Viborg z biegiem lat został przekształcony w fabrykę Samson. Do sukcesywnie rozwijanych konstrukcji rozrzutników i wozów asenizacyjnych dołączyły rampy rozlewowe i mieszadła do gnojowicy. 
Wzrastające zamówienia na nowe maszyny – głównie z zagranicy (65% przychodu z eksportu) zmusiły kierownictwo do rozbudowy zakładu w Viborg. Niebawem do użytku oddane zostaną dwa nowe obiekty o łącznej powierzchni 4,5 tys. m2, ale jak zapewniają przedstawiciele, to nie koniec inwestycji w firmie. 

Dziś hale zakładu zajmują 18,5 tys. m2. Samson odnotowuje wzrost zamówień na prawie wszystkich rynkach, co jest wynikiem rozbudowanej sieci dealerów, a także zwiększenia działań polegających na demonstracji pracy maszyn w polu. Zdaniem kierownictwa firmy jest to sposób na dostęp do większej liczby kluczowych klientów, którzy dopiero po zobaczeniu możliwości sprzętu na własne oczy decydują się na zakup. Zwiększona liczba sprzedanych maszyn skutkuje również wzrostem sprzedaży części zamiennych. To z kolei wymaga dodatkowej przestrzeni do ich produkcji i przechowywania. 

„Mamy nowoczesne i elastyczne urządzenia produkcyjne oraz zoptymalizowaną produkcję, dzięki czemu możemy dostarczać maszyn dla klientay w krótkim terminie. Ale aby to utrzymać potrzebujemy więcej miejsca – mówi Torben Larsen odpowiedzialny m.in. za sprzedaż.” W Viborg budowane są dwie hale o wymiarach 30 x 75 m. Będą one używane jako skład komponentów wyprodukowanych z odpowiednim wyprzedzeniem, aby być gotowym po otrzymaniu zamówień. Natomiast maszyny gotowe także będą składowane w nowych budynkach, a nie jak wcześniej w wynajętym obiekcie.

Warto podkreślić, że firma Samson w ostatnich latach zainwestowała w szereg nowoczesnych maszyn tokarskich, laserowych i frezujących, a także w wiele maszyn do obróbki metalu, dzięki czemu produkuje się tu ponad 85% komponentów do montażu maszyn.
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)