Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

750 tys. silników JCB

Obrazek

Zacny jubileusz obchodziła niedawno firma JCB, bowiem na rynek trafiło już 750 tys. silników spalinowych tej marki.

Krzysztof Gębski24 stycznia 2022, 18:00

Fabryka produkuje jednostki o mocy od 75 do 290 KM. Silniki są wykorzystywane do maszyn JCB, a także sprzedawane zewnętrznym kontrahentom. Warto podkreślić, że od 2011 roku firma JCB produkuje silniki nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w fabryce w Indiach w Delhi. W Azji powstaje obecnie ok. 48 wariantów silników, głównie na rynek indyjski.


jcb ładowarka

Stawiają na wodór

Tradycyjny napęd silników z biegiem lat będzie tracił na znaczeniu, dlatego firma założona przez rodzinę Bamford, ma zamiar zainwestować ponad 100 mln funtów w produkcję silników wodorowych. Zaprezentowano już prototypową koparkę oraz ładowarkę teleskopową napędzaną wodorem. Technologię wodorową JCB zaprezentowano na niedawnym szczycie COP26 w Glasgow, gdzie światowi przywódcy omawiali drogi do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Firma inwestuje w wodór, ponieważ nie uważa, aby energia elektryczna była odpowiednim rozwiązaniem. Prąd powinien być wykorzystywany tylko do zasilania mniejszych maszyn. Nowe silniki z napędem wodorowym mają być zaawansowane technologicznie, niedrogie i wydajne, przy zerowej emisji CO2 – wyjaśnił lord Bamford (na zdjęciu), prezes JCB.


jcb szef

Angielski producent podkreśla, że pierwsze wodorowe maszyny mają trafić do klientów już pod koniec tego roku.Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)