Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

750 tys. silników JCB

Obrazek

Zacny jubileusz obchodziła niedawno firma JCB, bowiem na rynek trafiło już 750 tys. silników spalinowych tej marki.

Krzysztof Gębski24 stycznia 2022, 18:00

Fabryka produkuje jednostki o mocy od 75 do 290 KM. Silniki są wykorzystywane do maszyn JCB, a także sprzedawane zewnętrznym kontrahentom. Warto podkreślić, że od 2011 roku firma JCB produkuje silniki nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w fabryce w Indiach w Delhi. W Azji powstaje obecnie ok. 48 wariantów silników, głównie na rynek indyjski.


jcb ładowarka

Stawiają na wodór

Tradycyjny napęd silników z biegiem lat będzie tracił na znaczeniu, dlatego firma założona przez rodzinę Bamford, ma zamiar zainwestować ponad 100 mln funtów w produkcję silników wodorowych. Zaprezentowano już prototypową koparkę oraz ładowarkę teleskopową napędzaną wodorem. Technologię wodorową JCB zaprezentowano na niedawnym szczycie COP26 w Glasgow, gdzie światowi przywódcy omawiali drogi do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. Firma inwestuje w wodór, ponieważ nie uważa, aby energia elektryczna była odpowiednim rozwiązaniem. Prąd powinien być wykorzystywany tylko do zasilania mniejszych maszyn. Nowe silniki z napędem wodorowym mają być zaawansowane technologicznie, niedrogie i wydajne, przy zerowej emisji CO2 – wyjaśnił lord Bamford (na zdjęciu), prezes JCB.


jcb szef

Angielski producent podkreśla, że pierwsze wodorowe maszyny mają trafić do klientów już pod koniec tego roku.



Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)