Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

AGCO inwestuje w oprogramowanie i kupuje Appareo Systems

Koncern AGCO przejmuje Appareo Systems, dzięki czemu zwiększy swoje możliwości technologiczne. Firma planuje wejść silniej w oprogramowanie rolnicze i inteligentne technologie.

Jan Józefowicz12 stycznia 2022, 06:00

Rozwój oprogramowania i innowacyjne rozwiązania

AGCO przejmuje Appareo Systems, LLC, lidera w dziedzinie inżynierii oprogramowania, rozwoju sprzętu i produkcji elektronicznej.

Appareo, z siedzibą w Fargo, w Północnej Dakocie, specjalizuje się w badaniach, rozwoju, projektowaniu i produkcji technologii, które wykorzystują sztuczną inteligencję, mechatronikę i innowacyjną elektronikę. Rozwiązania dostarczane przez Appareo koncentrują się na komunikacji, monitorowaniu, wykrywaniu, śledzeniu i kontrolowaniu urządzeń i systemów wykorzystywanych w przemyśle rolniczym i lotniczym, a także w innych branżach off-road.

Zaawansowane technologie będą rozwijane

– Appareo rozwinęło światowej klasy organizację o wyjątkowych możliwościach rozwiązywania bardzo złożonych problemów klientów w nowo powstających obszarach technologicznych – powiedział Eric Hansotia, prezes i dyrektor generalny AGCO – Postrzegamy Appareo jako doskonały dodatek wspierający dostarczanie wysokiej jakości, inteligentnych rozwiązań dla naszych rolników, aby zmaksymalizować zarówno ich doświadczenie użytkownika, jak i rentowność. Dodanie Appareo wzbogaca nasze portfolio i talenty w trakcie realizacji naszej strategii dostarczania zaawansowanych rozwiązań technologicznych rolnikom na całym świecie.

AGCO zaznacza, że nie będzie ingerować w zatrudnienie i procesy w zespole Appareo w ich siedzibach w Fargo, w Północnej Dakocie i w Paryżu, we Francji.

Zamknięcie transakcji przejęcia planowane jest w styczniu 2022 roku.

oprac. jj
fot. AGCOCorpPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)