Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Agravis działa na Pomorzu

Obrazek

Spółka Agravis Technik Polska, dealer mi.n. Fendta i Valtry otworzyła nowy oddział na Pomorzu w Potęgowie. To na razie czwarty oddział firmy, która w Polsce działa od początku 2019 roku.

Jan Beba2 listopada 2022, 13:34

Potęgowo to ważna lokalizacja dla Agravis, bo od dłuższego czasu brakowało w tym regionie autoryzowanego serwisu Fendta i Valtry. Teraz użytkownicy Fendta i Valtry już nie będą mieli tego problemu. Dla rolników to duże ułatwienie. Nie dość, że będą mieli dostęp do oferty Fendta czy Valtry, to jeszcze na miejscu jest serwis, części zamienne i maszyny demonstracyjne oraz bogata oferta maszyn towarzyszących.

Spółka Agravis Technik Polska z siedzibą w Pianowie k. Kościana (woj. wielkopolskie) kierowana przez Jörga Denekasa rozpoczęła działalność z początkiem 2019 roku w trzyosobowym składzie.

– Dzisiaj pracuje tu już ponad 70 osób. Tak więc mimo trudności związanych z pandemią, udało nam się zrekrutować pracowników –stwierdza Michał Głąb, dyrektor ds. finansów i rozwoju Agravis Technik Polska.  Realizujemy plan „wysycenia”naszego terenu działalności oddziałami i dostępnością maszyn AGCO oraz innych partnerów. Co prawda handlowcy działają w terenie już od jakiegoś czasu, ale pewnym ograniczeniem był brak serwisu na miejscu.

Pełna oferta

- Wizerunek Agravisu budujemy wkoło marek AGCO, natomiast świetnym uzupełnieniem tego są  nasi pozostali partnerzy tzn.:  Väderstad, Lemken, Pichon, Maschio-Gaspardo, a z polskich producentów - Pronar. Oferujemy więc bardzo wydajne i wytrzymałe maszyny, odpowiednie do naszych ciągników - szczególnie tych powyżej 300 KM. Pamiętajmy przy tym, że Fendt to nie tylko ciągniki, ale również  kombajny, maszyny zielonkowe, ładowarki teleskopowe, prasy kostkujące i rolujące, sieczkarnie. Oczywiście, nasza oferta będzie się nadal rozwijała. Jednak co najważniejsze, już teraz jesteśmy w stanie w pełni wyposażyć rolnika w niezbędny do produkcji sprzęt. Chcemy, żeby  do naszych klientów wyjeżdżała cała gama maszyn i mamy tutaj duże pole do popisu – zauważa Bartłomiej Smoliński, dyrektor handlowy Agravis Technik Polska.

Oddział w Karlinie (woj. zachodniopomorskie) został otwarty rok temu w czerwcu.  Kolejny powstał w Cekowie (woj. wielkopolskie) w lipcu br., a oficjalne otwarcie czwartego oddziału - w Potęgowie na Pomorzu - firma świętowała w dniach 29-30 września.

–Dodatkowo, jeden z naszych partnerów (firma Mar-Mar) na północy Wielkopolski kończy swoją działalność, więc i tam bezpośrednio zaczniemy działać jeszcze na przełomie roku. Już kompletujemy zespół i rozpoczynamy kwestie związane z przygotowaniem budowy w Jastrowiu – gdzie w przyszłym roku powstanie nasz kolejny oddział – mówi Michał Głąb.

Agravis informuje, że rozwija działalność także na południu. W Okminach k. Legnicy. Przy DK94 powstanie od dawna planowane Centrum Maszyn Używanych. Agravis w Niemczech ma bogatą ofertę maszyn używanych. - Trafiają one sporadycznie już teraz do Polski, głównie przez indywidualny import, co jest obarczone barierą językową. Niedługo cała oferta będzie dostępna nie tylko on-line, ale też bezpośrednio w Polsce niektóre maszyny będzie można zobaczyć i zakupić na miejscu, a inne wraz z polskim opiekunem wyszukać na stronie internetowej, umówić się na obejrzenie w Niemczech i wspólnie bez pośredników, przejść przez całą procedurę zakupu oraz zorganizować transport wyjaśnia Michał Głąb.

 Ważny serwis

Niezawodny i dostępny powinien być też serwis i obsługa posprzedażowa. Dlatego Agravis w tym roku zmienił godziny otwarcia – serwis od września do czerwca pracuje w godzinach od 7-17, a w okresie żniwnym lipiec-sierpień o godzinę dłużej: w godz. 7-18.

– Dodatkowo, poza tymi godzinami prowadzone są dyżury przez serwisantów. Na wypadek, gdyby u któregoś z klientów maszyna miała usterkę, którą można usunąć bez wizyty w serwisie, a z jej naprawą nie można było czekać do następnego dnia – dodaje Łukasz Jankowiak. Kolejnym obszarem do rozwoju jest wynajem.

– Aktualnie obserwujemy bardzo duże zainteresowanie wynajmem maszyn – głównie na krótkie okresy czasu: na kilka dni, na tydzień. Dlatego rozbudowujemy i lada dzień uruchomimy platformę online z pełną ofertą w tym zakresie. Portfel maszyn używanych umożliwi również Klientom wynajem maszyny zastępczej na czas naprawy – kiedy prace w polu nie mogą zaczekać – co podniesie standard naszego Serwisu. Startujemy już w styczniu, na początek w Okmianach – podkreśla Jörg Denekas.1 z 3
Od lewej Michał Głąb, Jörg Denekas, Bartłomiej Smoliński, Łukasz Jankowski

Od lewej Michał Głąb, Jörg Denekas, Bartłomiej Smoliński, Łukasz Jankowski

2 z 3
Otwarcie oddziału Agravis Technik Polska w Potęgowie

Otwarcie oddziału Agravis Technik Polska w Potęgowie

3 z 3
Otwarcie oddziału ATP w Potęgowie na Pomorzu

Otwarcie oddziału ATP w Potęgowie na Pomorzu

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)