Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Close

Advertisement

Portal partner

Agritechnica 2017: Siew w wersji Maxi

15.11.2017

Print

Agritechnica 2017: Siew w wersji Maxi

Advertisement

Seria wydajnych siewników MaxiDrill została zapoczątkowana w 2002 roku i dziś podczas targów Agritechnica producent wprowadza ich 10 generację. Oferowany przez markę Sky sprzęt może pracować z wysoką prędkością roboczą, a w uzyskaniu wysokiej wydajności pomaga zbiornik o dużej pojemności. MaxiDrill dostępny jest aż w 25 wariantach wyposażenia i może pracować zarówno na uprawionym polu, jak również w mulczu.

Dziesiąta seria siewników może być wyposażona aż w trzy zbiorniki. Rolnicy mogą wybierać wersję z jednym, dwoma lub trzema zbiornikami. Producent pozwala na jednoczesny siew trzech roślin, co może być przydatne podczas wysiewu międzyplonów ścierniskowych, a także w wariancie: nasiona, nawóz i mikrogranulat. Każda z sekcji dystrybuujących materiał siewny jest sterowana elektrycznie bezpośrednio z kabiny ciągnika za pomocą terminala.

Interesujące rozwiązania techniczne firma Sky Agriculture oferuje także w zakresie sekcji siewnej. Nowa koncepcja redlicy nasienno-nawozowej umożliwia aplikację nasion na dwóch głębokościach jednocześnie. W przypadku jednoczesnego wysiewu trzeciej partii nasion, może być ona umieszczana na jednej z dwóch wcześniej wybranych dla innych roślin głębokości. W celu ułatwienia utrzymania stałej głębokości wysiewu w różnych warunkach możliwa jest indywidualna regulacja nacisku redlic w zakresie od 0 do 120 kg. Produkty marki Sky Agriculture dostępne są w Polsce w ofercie spółki Korbanek.

Fot. Józefowicz

Widziałeś już nasze video "Przetrzebiona populacja dzików na Opolszczyźnie"?

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: trudne decyzje w skupie

Read

Photos gallery

See all photos from this gallery

Advertisement

b'\n'

Advertisement

More articles in this category