Agritechnica 2019: Fendt prezentuje ładowarkę teleskopową
Fendt konsekwentnie realizuje program Full Line. Uzupełnieniem oferty bawarskiego producenta jest ładowarka teleskopowa Cargo T 955. Planowane wprowadzenie maszyny do sprzedaży to rok 2020.
Już na pierwszy rzut oka widać, że maszyna wyróżnia się unoszoną kabiną. Porusza się ona wraz z unoszeniem teleskopu. Dzięki temu operator ładowarki zawsze ma dobry widok na materiał, który unosi.
Ładowarka Cargo T 955 wyróżnia się udźwigiem 5,5 t i wysokością unoszenia 8,5 m. W czasie załadunku kabina może być uniesiona na wysokość do 4,25 m, co w połączeniu z wąskimi słupkami kabiny zapewnia bardzo dobrą widoczność. Sprzęt oprócz unoszonej kabiny ma również podstawowe zalety każdej ładowarki teleskopowej czyli duża wysokość unoszenia, spory udźwig, długi zasięg i zwrotność.
Oto podstawowe dane techniczne nowej ładowarki Fendt Cargo T 955:
- - masa własna 11,5 t,
- - maksymalny udźwig 5,5 t,
- - maksymalna wysokość podnoszenia 8,5 m,
- - siła wyrywania na łyżce 85 kN
- - hydraulika pompa 200 l/min ciśnienie robocze 310 bar,
- - maksymalna prędkość jazdy 40 km/h
- - silnik Deutz, 4 cylindry, pojemność 4,5 l, moc 123 kW/167 KM przy 2200 obr./min,
- - wahliwa oś tylna w zakresie +/- 8 stopni
- -
Przeczytaj również
Agritechnica 2019: nowa ładowarka Fendt Cargo T 955.
Agritechnica 2019: nowa ładowarka Fendt Cargo T 955.
Agritechnica 2019: nowa ładowarka Fendt Cargo T 955.
Agritechnica 2019: nowa ładowarka Fendt Cargo T 955.