Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Agritechnica 2019: Zmiany w zarządzie Fendt

Obrazek

Na kameralnej konferencji prasowej podczas trwającej Agritechniki, w której Polskę reprezentowała tylko nasza redakcja zarząd AGCO ogłosił zmiany w kierownictwie marki Fendt.

Dawid Konieczka13 listopada 2019, 13:49
Po dziesięciu latach przewodniczeniu marce Fendt z funkcji prezesa marki z końcem grudnia 2019 roku ustępuje Peter Josef-Paffen. Zasłużony dla marki Fendt prezes przechodzi na emeryturę. Jego stanowisko z dniem 1 stycznie 2020 roku obejmie Christoph Gröblinghoff, który przez ostatnie pięć lat zajmował stanowisko wiceprezesa do spraw zarządzania marką i rozwoju sieci dilerskiej Fendt w Europie i środkowym Wschodzie. Oznacza to, że Christoph Gröblinghoff od początki roku będzie kierował wszystkimi operacjami strategicznymi dla marki Fendt w obszarze EMA (Europa i środkowy wschód) oraz będzie zarządzał wszystkimi fabrykami AGCO na terenie Niemiec.
Związany z rolnictwem 
Przyszły prezes Fendt od lat związany jest z rolnictwem. Po ukończeniu studiów rolniczych rozpoczął pracę w JI Case GmbH w Neuss. Następnie zmienił pracodawcę i przeniósł się do Raiffeisen Waren-Zentrale Rhein-Main eG w Kolonii, gdzie odnosił duże sukcesy. Od 2014 roku pracuje w AGCO.

- Peter-Josef Paffen odegrał znaczną rolę w sukcesie i blasku marki Fendt, z
doskonałymi perspektywami na przyszły globalny wzrost. W imieniu swoim, Zarządu
AGCO, Rady Nadzorczej Fendt, Rady Pracowników i wszystkich pracowników
AGCO na całym świecie pragnę jak najszczerzej podziękować Peterowi-Josefowi
Paffenowi za jego wspaniałą pracę. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na
przyszłość, a zwłaszcza o wiele więcej wolnego czasu, by mógł się cieszyć swoją
niedawno odkrytą pasją do polowań i innymi oczekującymi go przedsięwzięciami -
powiedział Martin Richenhagen przewodniczący AGCO.

Wraz z prezesem Fendt z zarządu marki odchodzi Michael Gschwender, dotychczasowy dyrektor finansów i IT. Swoje stanowisko piastował od 2003 roku. Michael Gschwender pokonał bardzo rzadką drogę od praktykanta do dyrektora zarządzającego w tej samej firmie. Wraz z marką Fendt związany jest od aż 48 lat. Na stanowisku wraz z początkiem roku zastąpi go Ingrid Bussjaeger-Martin. Przez ostatnie 21 lat pracowała na różnych stanowiskach w AGCO.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)