Agro-Masz coraz potężniejszy
Imponujący, polski zakład - tak w skrócie można opisać wizerunek firmy Agro-Masz w Strzelcach Małych. Wraz z oddaniem do użytku nowych obiektów wzrośnie produkcja.
Atutem prężnie rozwijającej się firmy było sukcesywne wprowadzanie nowoczesnych maszyn do obróbki. Dzięki dofinansowaniu z UE przedsiębiorstwo wzbogaciło swój park maszynowy m.in. o centrum obróbcze Mazak, centrum wielozadaniowe Okuma i Myiano. To światowe marki w produkcji sprzętu numerycznego z wysokiej półki.
Blachy z wielopoziomowego magazynu docierają automatycznie do stanowisk cięcia laserowego. Wycięte elementy trafiają do podręcznego magazynu. Obok oddanego do użytku centrum obróbki mechanicznej ruszyła budowa zautomatyzowanego działu obróbki cieplno-chemicznej, który ma ruszyć w 2019 r.
W planach Agro-Maszu jest rozbudowa centrum badawczo-rozwojowego, zwiększenie możliwości produkcyjnych i poszerzenie oferty o maszyny dla dużych gospodarstw. W firmie powstaje też sprzęt do uprawy i siewu w technologii bezorkowej, czyli Salvis.
Aktualnie zakład wytwarza 52 modele maszyn i narzędzi rolniczych. Rekordową sprzedaż zanotowano w 2017 r., kiedy firmę opuściło ponad 5770 maszyn. Zanosi się na to, że w tym roku będzie ich nawet ponad 6000. Wiele z nich trafia na zagraniczne rynki nie tylko w Europie. Warto dodać, że średnioroczne zatrudnienie wynosi 230 osób.
Z okazji rozbudowy zakładu życzymy załodze wielu sukcesów!
oprac. jj
Fot. Józefowicz
Przeczytaj również
Prezentacja maszyn w nowej hali w Strzelcach Małych.
Paweł Nowak - właściciel zakładu Agro-Masz.
Przecięci wstęgi przed nowym biurowcem.
Wielopoziomowe wnętrze biurowca.
Nowe obiekty w Strzelcach Małych.
Siewnik Salvis.
Nowy pług 8-skibowy Giant - nr fabryczny 1.
Giętarka cienkich blach.
Centrum składowania blach, a przed nim laser do cięcia.

Jedna z maszyn w centrum obróbki mechanicznej.
Elementy po opuszczeniu malarni.
Plac zakładowy Agro-Maszu obok hal produkcyjnych.

Plac magazynowy wyrobów gotowych.
Maszyny ze Strzelc Małych docierają do wielu krajów.

Fundamenty pod budowę działu obróbki cieplno-chemicznej.