Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Agro-Masz coraz potężniejszy

14.10.2018

Drukuj

Agro-Masz coraz potężniejszy

Artykuł dostępny

Na początku działalności firmy Agro-Masz w 2006 r. w niewielkim zakładzie wytwarzano agregaty uprawowe z oznaczeniem AU i agregaty uprawowo-siewne AS. Z czasem ruszyła produkcja pługów zagonowych PZ, rozsiewaczy wapna i nawozów, lekkich i ciężkich bron talerzowych, a także pługów obracalnych z zabezpieczeniem hydraulicznym.

r e k l a m aAtutem prężnie rozwijającej się firmy było sukcesywne wprowadzanie nowoczesnych maszyn do obróbki. Dzięki dofinansowaniu z UE przedsiębiorstwo wzbogaciło swój park maszynowy m.in. o centrum obróbcze Mazak, centrum wielozadaniowe Okuma i Myiano. To światowe marki w produkcji sprzętu numerycznego z wysokiej półki.

Blachy z wielopoziomowego magazynu docierają automatycznie do stanowisk cięcia laserowego. Wycięte elementy trafiają do podręcznego magazynu. Obok oddanego do użytku centrum obróbki mechanicznej ruszyła budowa zautomatyzowanego działu obróbki cieplno-chemicznej, który ma ruszyć w 2019 r.

Polecany artykuł

Autonomiczne ciągniki pracują na chińskich farmachW planach Agro-Maszu jest rozbudowa centrum badawczo-rozwojowego, zwiększenie możliwości produkcyjnych i poszerzenie oferty o maszyny dla dużych gospodarstw. W firmie powstaje też sprzęt do uprawy i siewu w technologii bezorkowej, czyli Salvis.

Aktualnie zakład wytwarza 52 modele maszyn i narzędzi rolniczych. Rekordową sprzedaż zanotowano w 2017 r., kiedy firmę opuściło ponad 5770 maszyn. Zanosi się na to, że w tym roku będzie ich nawet ponad 6000. Wiele z nich trafia na zagraniczne rynki nie tylko w Europie. Warto dodać, że średnioroczne zatrudnienie wynosi 230 osób.

Z okazji rozbudowy zakładu życzymy załodze wielu sukcesów!

oprac. jj
Fot. Józefowicz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

Galeria zdjęć

Prezentacja maszyn w nowej hali w Strzelcach Małych.
Paweł Nowak - właściciel zakładu Agro-Masz.
Przecięci wstęgi przed nowym biurowcem.
Wielopoziomowe wnętrze biurowca.
Nowe obiekty w Strzelcach Małych.
Siewnik Salvis.
Nowy pług 8-skibowy Giant - nr fabryczny 1.
Giętarka cienkich blach.
Centrum składowania blach, a przed nim laser do cięcia.
Jedna z maszyn w centrum obróbki mechanicznej.
Elementy po opuszczeniu malarni.
Plac zakładowy Agro-Maszu obok hal produkcyjnych.
Plac magazynowy wyrobów gotowych.
Maszyny ze Strzelc Małych docierają do wielu krajów.
Fundamenty pod budowę działu obróbki cieplno-chemicznej.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii