Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Agro-Masz i wytrzymała stal

Obrazek

Jednym z pięciu polskich producentów, który zdobył certyfikat światowego koncernu stalowego SSAB jest firma Agro-Masz.

Jan Józefowicz10 marca 2017, 16:40

Zmniejszenie masy maszyn i narzędzi rolniczych przy zachowaniu wytrzymałości sprzętu, to wyzwanie dla każdego projektanta. Pomocna jest tu stal konstrukcyjna o wysokiej wytrzymałości, np. Strenx. Produkuje go wyspecjalizowany koncern hutniczy SSAB o globalnym zasięgu. Strenx w rękach ambitnych konstruktorów pozwala zmniejszyć masę konstrukcji stalowych o 20, 30, a nawet 40%.

Firmy współdziałające z SSAB mogą zdobyć certyfikat My Inner Strenx, potwierdzający optymalną wytrzymałość i lekkość uzyskaną przy wykorzystaniu tych stali. Warunkiem jest stosowanie się do specyfikacji projektowych i materiałowych koncernu SSAB.

Jednym z pięciu polskich producentów, który zdobył taki certyfikat jest firma Agro-Masz z siedzibą w Strzelcach Małych. Partnerstwo w ramach wspomnianego programu obejmuje wsparcie techniczne w zakresie doboru stali i rozwiązań materiałowych, jak również doradztwo dotyczące przetwarzania stali Strenx.

Firma Agro-Masz wskazuje, że na takich rozwiązaniach zyskuje nie tylko producent, zużywając mniej surowca, ale przede wszystkim klient, który dostaje lżejszy produkt co wpływa na oszczędności w codziennym użytkowaniu. Agro-Masz wykorzystuje stal Strenx 700 MC, którą stosuje w skomplikowanych konstrukcjach nośnych swoich pługów. Jest to stal konstrukcyjna o wysokiej wytrzymałości, walcowana na gorąco, przeznaczona do formowania na zimno, o minimalnej granicy plastyczności 700 MPa, umożliwiająca produkcję mocniejszych i lżejszych konstrukcji.

Koncern SSAB ma zakłady produkcyjne w Szwecji, Finlandii oraz Stanach Zjednoczonych i zatrudnia pracowników w ponad 50 krajach
oprac. jj


Fot firmowe1 z 1
Agro-Masz w swoich pługach stosuje stal Strenx 700 MC.

Agro-Masz w swoich pługach stosuje stal Strenx 700 MC.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)