Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Agro-Masz wspiera Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

02.02.2019

Drukuj

Agro-Masz wspiera Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Artykuł dostępny

Tylko dobra współpraca firm branżowych z uczelniami owocuje wykształceniem specjalistów, których tak brakuje w ogólnorozumianym sektorze rolniczym. Jednak by móc kształcić fachowców niezbędne są pomoce dydaktyczne. Samo opowiadanie o sprzęcie i pokazywanie go na zdjęciach to za mało. Chłonni wiedzy studenci znacznie lepiej przyswajają informację, kiedy maszynę można dotkną i zajrzeć niemal w każdy jej zakamarek.

r e k l a m a





Dlatego, by studenci mogli kształcić się na nowoczesnym sprzęcie konieczna jest ścisła współpraca Uczelni z producentami maszyn, czego dobrym przykładem jest firma Agro-Masz. Producent w ramach wsparcia udostępnił poznańskiej Uczelni siewnik do poplonów SP 200. Maszynę uroczyście na ręce dyrektora Instytutu Inżynierii Biosystemów prof. dr inż. Jacka Przybyła przekazał Grzegorz Łuszczyński z firmy Agro-Masz.

Polecany artykuł

Różne gatunki na międzyplon w zazielenieniu



Jak zgodnie twierdzą naukowcy z UP Poznań dzięki owocnej współpracy z różnymi producentami sprzętu rolniczego m.in. firmą Agro-Masz, studenci na zajęciach mają dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w rolnictwie.

Siewnik SP 200 to maszyna mająca wiele zastosowań. Sprzęt można zamontować na agregatach ścierniskowych, dzięki czemu podczas uprawek możliwy jest wysiew poplonów. Maszyna ma napęd elektryczny wałka wysiewającego, do czego wykorzystywany jest silnik krokowy o szerokim spektrum obrotów. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest szeroka regulacja dawki nasion na hektar. Oczywiście w zależności od wysiewanych nasion producent dostarcza kilka rodzajów wałków wysiewających. Nasiona transportowane są pneumatycznie i wysiewane za pomocą 8 dysz rozpraszających. W zależności od potrzeb szerokość robocza siewnika SP 200 wynosi od 2 do 6 m. Sprzęt ma zbiornik o pojemności 200 litrów i masę ok. 70 kg. pt

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

Zobacz wideo

Firma Agro-Masz wspiera Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Przekazanie siewnika poplonów SP 200.

Galeria zdjęć

Pokaż więcej zdjęć z tej galerii

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii