Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Agro-Tom zmienia barwy. Ma być nowocześnie i profesjonalnie

Obrazek

Druga połowa roku przynosi w firmie Agro-Tom sporo zmian. Po premierze nowych maszyn na XX wystawie Agro-Show zapadła decyzja o zmianie barw maszyn marki Agro-Tom. Obecne od początku czerwień i zieleń zastąpi grafit oraz srebro.

Jan Beba27 października 2018, 22:31
Podczas targów w Bednarach w nowym grafitowo-srebrnym wzornictwie mogliśmy zobaczyć siewnik do uprawy uproszczonej ATSU i pług lekki DSL K. – Mam nadzieję, że nowe barwy wprowadzone na rynek zostaną pozytywnie odebrane przez klientów. Naszym zdaniem nowy design ma być kojarzony z nowoczesnością oraz profesjonalizmem w produkcji maszyn rolniczych – podkreśla Tomasz Kaniewski, właściciel firmy Agro-Tom.

Nowy siewnik
– Jednoczesny wysiew nawozu i zbóż to podstawowe zadanie nowego siewnika do uproszczeń ATSU – mówi Tomasz Kaniewski. Prace nad konstrukcją trwały pól roku, a do wiosny maszyna będzie intensywnie testowana przez dużych rolników w różnych regionach Polski. Mam nadzieję, że w połowie przyszłego roku będziemy mogli rozpocząć sprzedaż tego siewnika – dodaje. 
Modułowy siewnik ATSU do siewu w systemie uproszczonym ma szerokość roboczą 3 m. Jak informuje producent siewnik nadaje się do pracy po orce, w mulcz oraz w ściernisku. ATSU pozwala na siew nasion z jednoczesnym podsiewem nawozu dostosowując głębokość do indywidualnych potrzeb, zapewniając przez to oszczędność czasu, przejazdów na polu i redukcję kosztów pracy.Sekcję uprawową tworzy zespół talerzy uprawowych fi 510mm, za którymi pracuje 12 redlic wysiewu nawozu i wał oponowy. Następnie do pracy wkracza zgrzebło wyrównujące i 24 redlice do wysiewu nasion z talerzami i kołami kopiującymi o średnicy 320 mm. Maszyna ma także  przedwschodowe znaczniki ścieżek technologicznych. Zbiornik nawozu i nasion ma pojemność 5 tys. litrów przedzielonych w układzie 60/40. Ponadto zbiornik nawozu wykonany został z blachy kwasoodpornej. Może być łatwo napełniany zarówno z „big-bagów”, jak i ładowarką teleskopową. Atutem maszyny jest tylny układ zawieszenia maszyny TUZ co pozwala na szybki demontaż modułu siewnego talerzowego i montaż siewnika punktowego. Warto dodać, że siewnik ATSU jest kompatybilny z systemem ISOBUS co ułatwia jej obsługę.

Dodajmy, że podczas wrześniowych targów AgroShow na stoisku producenta zgłosiło się kilku rolników zainteresowanych kupnem ATSU. – To właściciele dużych gospodarstw, którzy szukają tańszej alternatywy dal sprzętu z Zachodu – podkreśla Kaniewski. 

Lekki pług
Agro-Tom wprowadza także do oferty lekki pług o zwartej konstrukcji. Pług DSL z uwagi na swoją lekką konstrukcję dedykowany jest dla ciągników o mniejszej mocy. Sprzęt wyposażony jest w korpusy płużne, odkładnice pełne cylindroidalne przeznaczone dla wszystkich rodzajów gleb. Elementy robocze mają możliwość regulacji szerokości. Z roku na rok wzrasta liczba maszyn wysyłanych za granice. – W tym roku wyeksportujemy 50% maszyn, a już w 2019 roku możemy się zbliżyć do poziomu 70% – mówi właściciel firmy z Pogorzeli. Zatrudniający ponad 100 osób Agro-Tom może się pochwalić ponad setką dilerów, z czego 60 działa poza Polską. Firma nie zamyka się na współpracę z rynkami zza oceanu. – Mamy kontakty z dilerami z Kanady, gdzie oczekuje się maszyn o bardzo dużej szerokości. To dla nas atrakcyjny kierunek – podkreśla.

Spośród 40 modeli maszyn w Polsce największym zainteresowaniem cieszy się ciężki agregat uprawowy UPH i brona talerzówka GTH. Coraz więcej zamówień dotyczy maszyn szerszych niż 3 m, co wiąże się z hydraulicznym składaniem do transportu. Montaż takiej maszyny zajmuje znacznie więcej czasu niż wersji sztywnej, dlatego coraz trudniej wywiązać się z terminu realizacji zamówienia. Obecnie na maszynę trzeba czekać 4 miesiące. – Moim celem na najbliższe miesiące jest znaczne skrócenie tego terminu. Idealnie byłoby, gdyby czas oczekiwania wyniósł około miesiąca – mówi Kaniewski.

Aby to osiągnąć firma od wielu lat stawia na ciągłą rozbudowę i zwiększanie zatrudnienia. Między innymi za takie działania firma otrzymała kolejne wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim konkursie „Sposób na Sukces” na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich. Konkurs organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Gala finałowa Konkursu odbyła się 11 września 2018 r. w Pałacu Belweder w Warszawie. 

Przypomnijmy, że firma Agro-Tom powstała w 2005 roku i prowadzi produkcję maszyn rolniczych. Producent ma bogate zaplecze projektowe i produkcyjne, co pozwala zaprojektować, wykonać wdrożyć i serwisować wyprodukowany sprzęt. Rozbudowa firmy Agro-Tom rozpoczęła się na początku roku 2016. Rozbudowa obejmuje modernizację obecnych budynków oraz budowę hali produkcyjnych.
Fot. Beba, firmowe


1 z 3
Tomasz Kaniewski – właściciel firmy Agro-Tom

Tomasz Kaniewski – właściciel firmy Agro-Tom

2 z 3
Agro-Tom wprowadza do oferty lekki pług DSL.

Agro-Tom wprowadza do oferty lekki pług DSL.

3 z 3
Modułowy siewnik ATSU do siewu w systemie uproszczonym ma szerokość roboczą 3 m.

Modułowy siewnik ATSU do siewu w systemie uproszczonym ma szerokość roboczą 3 m.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy