Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Agrotech Kielce: oferta John Deere dla hodowców

18.03.2017

Drukuj

Agrotech Kielce: oferta John Deere dla hodowców

Artykuł dostępny

Nowością John Deere w szerokiej palecie ciągników jest seria 5R. Trzeba nadmienić, że nowy ciągnik prezentowany jest w pełnej krasie po raz pierwszy na Kieleckich targach. Seria ciągników składa się z 4 modeli: 5090R (90 KM), 5100R (100 KM), 5115R (115 KM) i 5125R (125 KM). We wszystkich modelach pracuje czterocylindrowy silnik John Deere PWX o pojemności 4,5 l. Silniki spełniają normę emisji spalin Tier IIIB i do ich pracy zużywa się wyłącznie olej napędowy. W pracach transportowych we wszystkich modelach nowej serii 5R generowana jest moc dodatkowa 10 KM.

r e k l a m a

Nowością w ofercie przekładni jest wersja Command8, która ma 32 przełożenia do przodu i 16 do tyłu. Wyróżnia ją osiem biegów przełączanych pod obciążeniem, a także tryb pracy ECO, co umożliwia jazdę w transporcie z maksymalną prędkością 40 km/h przy zredukowanych obrotach silnika do 1750 obr./min. W tej przekładni pracuje także system automatycznej zmiany biegów.

Zobacz film

Agrotech KielceUkład hydrauliczny zasilany jest standardowo pompą o wydatku 96 l/min. W opcji dostępna jest pompa o zmiennym wydatku 117 l/min. Nowa seria 5R wyróżnia się panoramiczną przednia szybą, co docenią rolnicy pracujący z ładowaczem czołowym. W takich ciągnikach do obsługi ładowacza montuje się fabrycznie joystick mechaniczny lub elektroniczny. W obu przypadkach jest on połączony z fotelem traktorzysty. Nowe modele 5R można wyposażyć w fabrycznie montowane ładowacze czołowe 534R lub 603R. Wyróżniają się one w automatyczny system zabezpieczenia „click&go” oraz mechanizm zatrzaskowy w czasie montowania osprzętu. W obu modelach ładowaczy oferowane są różne warianty poziomowania. 

Nowością w serii 5R jest układ amortyzacji przedniej osi. Jego skok wynosi 45 mm, w razie potrzeby amortyzację można wyłączyć. 

W Kielcach John Deere prezentuje także nowe modele stałokomorowych pras zwijających. Model F441M dostępny jest w wersji Silage Special przystosowany do zbioru pasz zielonych i w wersji Multicrop. Kolejne wersje F441R i C441R to lepiej wyposażone maszyny dla dużych gospodarstw i firm usługowych. 

W modelach oznaczonych literą R montowany jest standardowo podbieracz o szerokości 2 m lub 2,2 m w opcji. Tuż za nim pracuje rotor MaxiCut z 13 lub 15 nożami. W maszynach z oznaczeniem M pracuje podbieracz także o szerokości 2 m (2,2 w opcji) oraz rotory RotoFlow lub MaxiCut z 13 nożami. 

dk

 

Fot: Józefowicz

 

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

Galeria zdjęć

Nowa seria ciągników John Deere 5R.
Stałokomorowa prasa John Deere F441M.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii