Zaloguj

Automatyczna prasa z folią

Firma McHale udoskonaliła stałokomorową prasę zwijającą F5600 Plus.

Jan Beba2 października 2017, 08:55
Nowy model pracuje w pełni automatycznie, a jego charakterystyczną cechą jest zastosowanie aparatu do owijania bel folią zamiast siatki czy sznurka. Podczas prac nad doskonaleniem maszyny irlandzcy inżynierowie uwzględnili zmiany temperatury w trakcie dnia pracy, które mogą mieć wpływ na folię nakładaną w komorze prasującej. Ich zdaniem, gdy ciągu dnia zmieniała się temperatura otoczenia folia rozciągała się albo kurczyła, co z kolei mogło skutkować nieefektywnym jej wykorzystaniem.

W efekcie opracowano automatyczny system kontroli naciągu folii, który dostosowuje się do warunków pracy. Odciąża to traktorzystę, który do tej pory musiał kontrolować ten parametr. Można też ręcznie konfigurować sposób owijania beli folią, dostosowując w zależności od zbieranego materiału: słomy, siana czy zielonki. W tym celu wykorzystuje się panel sterujący z dużym wyświetlaczem.

Jak twierdzi producent technologia wiązania bel folią w komorze prasującej poprawia kształt formowanych bel, a także jakość paszy, m.in. przez usunięcie większej niż w przypadku zastosowania siatki ilości powietrza. Prasa F5600 Plus wyposażona jest w szereg czujników pozwalających m.in. na automatyczne otwieranie i zamykanie tylnej klapy, a także regulację gęstości i liczby owinięć beli z kabiny ciągnika.

1 z 1
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ