Zaloguj

Automatyczny dyszel

Wygoda podczas załadunku, transportu i wyładunku to główne atuty rozwiązania wprowadzonego w przyczepach objętościowych Krone.

Jan Beba28 czerwca 2015, 04:00

W przyczepach objętościowych z serii AX, MX i ZX Krone proponuje zastosowanie automatycznego sterowania podbieraczem i uchylnym dyszlem. Ustawienie tych dwóch podzespołów zmienia się w tych samych momentach, np. na początku załadunku przyczepy, przed transportem, czy wjechaniem na pryzmę, dlatego zintegrowanie ich obsługi znacznie ułatwi pracę traktorzyście. Wykorzystując terminal do obsługi przyczepy trzeba najpierw określić górny i dolny zakres wychylenia dyszla dla różnych czynności. System ten działa w oparciu na czujnikach, informujących o aktualnym położeniu hydraulicznie wychylanego dyszla.

Dla przykładu, podczas nawrotu na krańcu pola uniesienie podbieracza sprawia, że dyszel automatycznie podniesie się do wcześniej ustalonej pozycji (i odwrotnie). Podobne ułatwienie ma miejsce w trakcie wyładunku masy na pryzmie. Po wyłączeniu przenośnika i zamknięciu klapy dyszel automatycznie ustawia się w pozycji transportowej. Rozwiązanie to pozwala więcej uwagi poświęcić na jazdę i kontrolę innych podzespołów przyczepy. beb

 

Fot. firmowe

 


1 z 1
Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ