Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Automatyczny dyszel

Obrazek

Wygoda podczas załadunku, transportu i wyładunku to główne atuty rozwiązania wprowadzonego w przyczepach objętościowych Krone.

Jan Beba28 czerwca 2015, 06:00

W przyczepach objętościowych z serii AX, MX i ZX Krone proponuje zastosowanie automatycznego sterowania podbieraczem i uchylnym dyszlem. Ustawienie tych dwóch podzespołów zmienia się w tych samych momentach, np. na początku załadunku przyczepy, przed transportem, czy wjechaniem na pryzmę, dlatego zintegrowanie ich obsługi znacznie ułatwi pracę traktorzyście. Wykorzystując terminal do obsługi przyczepy trzeba najpierw określić górny i dolny zakres wychylenia dyszla dla różnych czynności. System ten działa w oparciu na czujnikach, informujących o aktualnym położeniu hydraulicznie wychylanego dyszla.

Dla przykładu, podczas nawrotu na krańcu pola uniesienie podbieracza sprawia, że dyszel automatycznie podniesie się do wcześniej ustalonej pozycji (i odwrotnie). Podobne ułatwienie ma miejsce w trakcie wyładunku masy na pryzmie. Po wyłączeniu przenośnika i zamknięciu klapy dyszel automatycznie ustawia się w pozycji transportowej. Rozwiązanie to pozwala więcej uwagi poświęcić na jazdę i kontrolę innych podzespołów przyczepy. beb

 

Fot. firmowe

 1 z 1
Przyczepa Krone z systemem automatycznego unoszenia dyszla.

Przyczepa Krone z systemem automatycznego unoszenia dyszla.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)