Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

BKT ma centrum leczenia Covid-19

Obrazek

Własne centrum leczenia Covid-19 w zakładzie w Bhuj w Indiach uruchomiła właśnie firma BKT. Rodzinne przedsiębiorstwo z 33-letnią tradycją produkcji opon zatrudniło lekarza i 8 pracowników służby zdrowia. Mini szpital będzie odpowiedzialny za leczenie pracowników i ich rodzin dotkniętych Covid-19.

Jan Beba22 listopada 2020, 12:21

BKT podkreśla, że szpital zbudowano zaledwie w trzy tygodnie, instalując wewnątrz zaawansowaną technologię medyczną, wyposażoną w: zdalne monitorowanie pacjenta, analizę danych dotyczących diagnostyki i zarządzania lekami, aparaty tlenowe o wysokim przepływie, zdalne konsultacje z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości czy dostępność danych na całym świecie do e-konsultacji. To wszystko pozwala leczyć bez zbędnego kontaktu z zarażonym pacjentem. Ważnym atutem takiego podejścia jest zapobieganie i minimalizowanie ryzyka zakażenia i rozprzestrzeniania się epidemii.

Człowiek najważniejszy

Arvind Poddar

– W takich czasach jak dziś społeczna odpowiedzialność biznesu jest ważniejsza niż kiedykolwiek. Musimy się troszczyć, chronić, wspierać i pomagać sobie nawzajem. Staramy się to robić w Indiach i na świecie poprzez inicjatywy realizowane przez nasze oddziały we Włoszech oraz w Stanach Zjednoczonych. Potrzebujemy pozytywnego przekazu, zaangażowania, solidarności i triumfu ludzkiego ducha – mówi Arvind Poddar, prezes i dyrektor zarządzający BKT.

Inteligentna placówka w Bhuj

Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko zarażenia i infekcji, wdrożono trójstopniową strategię inteligentnych badań przesiewowych, testów leków. Początkowo w fabryce przeprowadzono szczegółowe testy przesiewowe, a następnie wdrożono wszystkie protokoły śledzenia kontaktów. Dzięki temu zakład był bezpieczny.

Przyzakładowy szpital oprócz izolatki i przychodni lekarskiej jest również wyposażony w jednostkę ratunkową, która składa się z pięciu łóżek intensywnej opieki medycznej i najnowocześniejszych maszyn takich jak pompa infuzyjna, aparaty tlenowe o wysokim przepływie, monitory pacjenta, inteligentne kamery oraz zintegrowane systemy laboratoryjne do analizy danych. Co ciekawe, oferowana przez BKT platforma technologiczna ma most wideo do łączenia się z rodziną pacjenta, wzywania usług konsultacyjnych dowolnego lekarza na świecie wyposażonego w nowoczesną telemedycynę, a ponadto zapewnia analizę danych w chmurze dowolnego punktu, zakresu i zbiorów danych.

Zaangażowanie społeczne BKT w czasach Covid

W tych trudnych czasach firma BKT zobowiązała się do niesienia pomocy nie tylko w Indiach, ale także na poziomie międzynarodowym poprzez swoje spółki zależne we Włoszech i USA. Godnym pochwały jest, że większość pracowników BKT ze wszystkich kontynentów przekazała jeden lub więcej dni wynagrodzenia, a firma ośmiokrotnie pomnożyła zebraną kwotę. Cała kwota została w całości przekazana na projekty Fundacji BKT, która zapewnia konkretną pomoc najbardziej poszkodowanym ludziom w Indiach.

W swoim rodzinnym kraju, silnie dotkniętym kryzysem, BKT dostarczało również żywność osobom w niekorzystnej sytuacji w społecznościach indyjskich. W sumie dostarczono 500 000 paczek gotowanej żywności oraz 60 000 opakowań zawierających składniki żywności, takie jak mąka, olej, sól i ryż.

BKT przekazało również personelowi medycznemu pracującemu w wielu indyjskich strukturach 80 000 zestawów środków ochrony indywidualnej, czyli jednorazowych kombinezonów ochronnych dla pacjentów z chorobą Covid-19, wraz z kapturem, maską, rękawiczkami i pokrowcami na buty. Ponadto w różnych regionach przekazano i rozprowadzono 410 000 masek na twarz i 4 000 osłon. Szpitale otrzymały wsparcie w postaci ponad 155 000 pościeli i ponad 30 000 ubrań chirurgicznych dla lekarzy.

We Włoszech firma wniosła wkład w projekt dostarczania podstawowych artykułów pierwszej potrzeby w Cesvi (włoska organizacja pozarządowa) dla osób z grup ryzyka lub znajdujących się w trudnej sytuacji. Podczas gdy amerykańska spółka zależna BKT przekazała fundusze na rzecz Samaritan’s Purse, międzynarodowej organizacji zajmującej się zarządzaniem w nagłych przypadkach zdrowotnych, która w szczytowym okresie Covid-19 zbudowała szpital polowy w nowojorskim Central Parku.1 z 3
Mini szpital będzie odpowiedzialny za leczenie pracowników i ich rodzin dotkniętych Covid-19.

Mini szpital będzie odpowiedzialny za leczenie pracowników i ich rodzin dotkniętych Covid-19.

2 z 3
W przyzakładowym szpitalu pracę znalazł 1 lekarz i 8 pracowników służby zdrowia.

W przyzakładowym szpitalu pracę znalazł 1 lekarz i 8 pracowników służby zdrowia.

3 z 3
BKT podkreśla, że szpital zbudowano zaledwie w trzy tygodnie, instalując wewnątrz zaawansowaną technologię medyczną.

BKT podkreśla, że szpital zbudowano zaledwie w trzy tygodnie, instalując wewnątrz zaawansowaną technologię medyczną.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)