Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

BKT - ma kolejną fabrykę opon w Indiach

13.12.2015

Drukuj

BKT - ma kolejną fabrykę opon w Indiach

Artykuł dostępny

Indyjska firma BKT postawiła sobie ambitny cel - zdobyć przywództwo w produkcji ogumienia z sektora poza drogowego. Obejmuje on opony dla ciągników, kombajnów, maszyn roboczych i budowlanych. Cel ambitny, ale jak go osiągnąć na dobrze rozwiniętym rynku globalnym? BKT ma już solidne zaplecze w postaci trzech fabryk w Aurangabad w Indiach Zachodnich i Bhiwadi i Chopanki znajdujących się w północnych Indiach.
W 2013 r. ruszył zakład w zachodnich Indiach w pobliżu Bhuj w Indiach Zachodnich. Zlokalizowano go w pobliżu szlaków komunikacyjnych i portów, co pozwala na dogodny transport.

r e k l a m aFirma BKT powstała w 1954 r., ale na dobre zajęła się produkcją opon (w 1987 r.) dla dwu- i trzykołowych pojazdów, które są bardzo popularne w Indiach. To zapewniło firmie rozwój w branży oponiarskiej. Ważnym krokiem było wprowadzenie do oferty opon radialnych dla rolnictwa, co miało miejsce przed 10 laty. Z czasem ruszyła produkcja opon Agrimax dla ciągników o dużej mocy. Paleta ogumienia obejmuje ponad 230 rozmiarów. Tak bogata oferta wzmocniła pozycję BKT wśród rynkowych liderów. Potężne inwestycje w zakładzie Chopanki pozwoliło na produkcję opon o rozmiarach od 17,5 cala do 49, a wkrótce nawet 51 cali. Duże znaczenie miało też zdobycie certyfikatu Caterpillar.
Przed laty dziennie wytwarzano 10 t ogumienia na dobę. Obecnie to już 600 ton dziennie, a pod koniec 2017 r. produkowało się będzie aż 800 ton na dobę. Początkowo było 200 wersji opon, a teraz jest już ponad 2400 wariantów. Oprócz inwestowania w infrastrukturę BKT otwarło biura w Europie, USA i Kanadzie, aby wspierać lokalne rynki. Dziś produkty BKT sprzedawane są w ponad 130 krajach na całym świecie za pośrednictwem sieci partnerów handlowych. Firma zatrudnia ponad 7000 osób, a średnia wieku wynosi 37 lat.
W grudniu oficjalnie otwarto zakład w Bhuj, który rozlokował się na terenie o powierzchni 121 ha, w tym część produkcyjna zajmuje 29 ha. Na budowę i wyposażenie fabryki trzeba było wyłożyć 500 mln dolarów. Nowy zakład powinien produkować więcej niż 140 000 ton rocznie. Aktualnie trwają prace nad budową centrum badań i rozwoju, które ma ruszyć na początku 2016 r. Jest już specjalny tor do testów ogumienia ciągników i pojazdów przemysłowych.
Oprócz części produkcyjnej przy fabryce powstało "miasteczko zakładowe" z 406 mieszkaniami dla rodzin pracowników. Ponadto jest 90 pokoi dla studentów, którzy zdecydowali się współpracować z BKT.
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Polecany artykuł

Opony BKT dla opryskiwaczy

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

Galeria zdjęć

Nazwa BKT to skrót od Balkrishna Industries Ltd. Nowa fabryka znajduje się w pobliżu miejscowości Bhuj.
Makieta zakładu produkcyjnego, który powstał na terenie o powierzchni 121 ha.
Jedna z bram wjazdowych do firmy, tu znajdują się budynki dla 406 rodzin.
Mała wystawka oferowanego ogumienia przed nowym zakładem w Indiach.
Cześć produkcyjna obejmuje obszar o powierzchni 29 ha.
Jedno ze stanowisk, gdzie wraża się do produkcji nowe ogumienie.
Magazyny zapełniają się ogumieniem, które wkrótce ruszy do portów i dalej w świat.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii