Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Centrum badawczo-rozwojowe Kuboty w Teksasie

Obrazek

Od początku roku Kubota rozpoczęła projekt badawczy poświęcony rozwojowi autonomicznych robotów oraz innych przyszłych technologii rolniczych.

Krzysztof Gębski1 lutego 2022, 18:00

Projekt realizowany jest w jednostce badawczo-rozwojowej w Ameryce Północnej w miejscowości Grapevine w Teksasie. Jednostka zajmie się tematami badawczo-rozwojowymi, takimi jak dalszy rozwój rolnictwa opartego na danych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, inteligentne technologie do realizacji autonomicznych robotów oraz pionierskie badania nad maszynami rolniczymi napędzanymi przez źródła zasilania neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

kubota

Nowa grupa badawcza składa się z ekspertów w wielu dziedzinach z wewnątrz i spoza Kuboty. Zespół zaczął już opracowywać koncepcje różnych maszyn rolniczych nowej generacji, które mają być używane w winnicach w Stanach.

Takimi działaniami Kubota ma przyczyniać się do realizacji  neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r.

Warto podkreślić, że już dwa lata temu japoński koncern zaprezentował koncepcję autonomicznego ciągnika widoczną na powyższym zdjęciu - WIĘCEJ.Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)