Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.pl
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Centrum Szkoleniowe John Deere Polska

Obrazek

John Deere w swojej siedzibie niedaleko Poznania posiada nowoczesne Centrum Szkoleniowe, gdzie szkoleni są pracownicy sieci dealerskiej zespołu John Deere.

Krzysztof Gębski30 marca 2022, 10:00

Centrum Szkoleniowe znajdujące się w Tarnowie Podgórnym to miejsce, gdzie szkoleni są serwisanci, sprzedawcy i handlowcy oraz osoby odpowiedzialne za rozwój sieci sprzedaży poszczególnych dealerów. Trenerzy prowadzą także szkolenia dla dealerów z rejonu wschodnich Niemiec, Czech, Słowacji, Danii, Szwecji, Rumunii oraz Bułgarii. Centrum składa się z dwóch dużych hali warsztatowych, dwóch salek szkoleniowych, audytorium, studia nagrań szkoleń online oraz show roomu.– W poprzednim roku z powodu pandemii szkolenia realizowane mogły być jedynie w formie online. Obecnie odbywają się stacjonarnie. To istotne, gdyż duża część szkoleń diagnostycznych, technicznych rzeczywiście opiera się na zadaniach manualnych, praktycznych, co często trudno przeprowadzić za pośrednictwem Internetu – mówi trener techniczny Tomasz Kalociński. 
Rocznie przeprowadzonych jest ok. 50 szkoleń, w których bierze udział przeszło 500 osób. Infrastruktura niezbędna do szkoleń jest stale rozwijana, centrum wyposażone jest m.in. w laboratorium elektryki, elektroniki i hydrauliki. Szkolenia odbywają się także z wykorzystaniem seryjnych elementów montowanych w maszynach, zarówno tych sprawnych, jak i uszkodzonych. Są to komponenty wymieniane przez dealerów podczas napraw i przeglądów.Maszyny rolnicze cechują się coraz większym stopniem zaawansowania, szczególnie w obszarach rolnictwa precyzyjnego. Kiedyś wiele można było naprawić własnymi rękoma, dziś maszyny wymagają fachowego spojrzenia. Dlatego też poziom szkoleń musi stale rosnąć.
– Szkolenia przeprowadza aktualnie 6 trenerów, ale ciągle szukamy nowych twarzy do naszego zespołu John Deere – dodaje Kalociński.Każde szkolenie zaczyna się i kończy testami, które sprawdzają wiedzę początkową oraz następnie tę zdobytą podczas szkolenia.

Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Ważne Tematy

Ważne Tematy