Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Chemirol przejmuje Unię. Znany polski producent maszyn wchodzi do nowej Grupy Kapitałowej

Obrazek

Dzięki tej fuzji Unia zyskuje silnego partnera, jakim jest PUH „Chemirol”, który od lat rozwija skrzydła w strategii kompleksowej obsługi rolników. Fuzja, o której mówił rynek stała się faktem.

Jan Józefowicz1 marca 2023, 12:45

Chemirol od ponad 30 lat zaspokaja potrzeby rolników i szeroko rozumianej branży agro. Wraz z nabyciem 100% udziałów w firmie Unia sp. z o.o., będzie mógł jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła. Unia sp. z o. o. to jeden z największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń rolniczych z ponad 140-letnim doświadczeniem, który wytwarza m.in.: maszyny uprawowe, siewniki, rozsiewacze nawozów, rozrzutniki, maszyny do ziemniaków czy opryskiwacze. Unia to także producent znanych na całym świecie instalacji suszarniczo – magazynowych do ziarna. Spółka z Grudziądza ma w Polsce 4 fabryki w Grudziądzu, Słupsku, Brzegu i Kątach Wrocławskich, zatrudniając ponad 1100 pracowników.

 

Michał Lange nowym prezesem Unii

– Unia ma znaczący wkład w rozwój polskiego rolnictwa i od lat wyznacza trendy w budowie maszyn i urządzeń rolniczych. Można śmiało powiedzieć, że każdy rolnik w Polsce zna lub stosował maszyny z Unii. Dziś przyszedł czas na nowy etap historii firmy. Dołączenie do Grupy Kapitałowej „Chemirol” to szansa na rozwój. W planach strategicznych mamy jasno zapisany cel: obecność w pierwszej trójce producentów maszyn i urządzeń rolniczych w Europie. Kolejnym krokiem będzie wzmocnienie pozycji na rynkach pozaeuropejskich. Dziś eksportujemy produkty do 45 państw i chcemy zdobywać nowe rynki. Ze wsparciem Chemirolu mamy szanse przekuć plany na rzeczywistość – podkreślił Michał Lange, nowy Prezes firmy Unia sp. z o. o.

PUH „Chemirol” sp. z o. o. jest fundamentem Grupy Kapitałowej „Chemirol”, którą tworzą między innymi spółki: Innvigo sp. z o.o., Napena sp. z o.o., Flora sp. z o.o. oraz Agrolex sp. z o.o. Od końca lutego bieżącego roku Grupa rozszerza swoje pole działania o projektowanie i produkcję maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w rolnictwie.

 

Inwestycje na rozwój zakładów produkcyjnych Unii

– Grupa Kapitałowa „Chemirol” konsekwentnie wzbogaca swoje portfolio o kolejne obszary sektora agro. Fuzja z Unią to logiczny krok, podyktowany uważną obserwacją rynku. Inwestując w sektor maszyn i urządzeń rolniczych wnosimy kapitał, dynamikę działania i otwartość na zmiany. Nie wykluczam dalszej ekspansji w obszarze rynku maszyn rolniczych w Polsce i za granicą, tak aby powstał silny podmiot będący istotnym graczem na międzynarodowym rynku. W pierwszym okresie współpracy przewiduję inwestycje na rozwój zakładów produkcyjnych Unii na poziomie 150-200 mln zł – powiedział Leszek Boruch, Prezes Zarządu PUH „Chemirol” sp. z o.o.

 

Od jakości po udaną sprzedaż

Konsolidacja potencjału dwóch znanych polskim rolnikom marek: Unia i Chemirol to dobry prognostyk dla rynku. Szczególne znaczenie ma dbałość o jakość i nadzór procesów produkcyjnych począwszy od kontroli przyjmowanych materiałów przez szczegółowe testy elementów oraz całej maszyny, mają służyć wyprodukowaniu maszyn niezawodnych i szeroko dostępnych dla rolnika. Unia wyraźnie deklaruje sprzedaż swoich produktów przez sieć wyspecjalizowanych dystrybutorów na rynku polskim i zagranicznym.

Z kolei Chemirol oferuje rolnikom sprawdzone rozwiązania w zakresie nowoczesnego rolnictwa. Spółka z Mogilna konsekwentnie rozwija fachowość doradztwa rolniczego wdrażając nowe produkty i technologie uprawy w poszanowaniu dla tradycji oraz etosu branży. Fuzja, o której od dłuższego czasu mówił rynek niniejszym stała się faktem.

 

opr. Jan Józefowicz,
źródło: Chemirol
Fot. ChemirolPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)