Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Cięcie na sucho i mokro

Obrazek

Husqvarna znana jest nie tylko z produkcji sprzętu do wycinki drzew, ale też cięcia betonu. Oto trzy takie modele.

Jan Józefowicz4 września 2016, 08:18

W pracach rozbiórkowych lub modernizacyjnych przydaje się mocny sprzęt, który ułatwi wycinanie niepotrzebnych fragmentów ścian i pozwoli poszerzyć otwory na drzwi lub okna. Do takich zadań przeznaczone są przecinarki Husqvarna.

Jedną z nich jest model K 3000 Wet ze stałym przepływem wody, co zapobiega pyleniu i osiadaniu materiału w miejscu cięcia. Specjalny regulator umożliwia kontrolowane podawanie wody do tarczy. Producent wskazuje, że tarcze przecinarek elektrycznych obracają się do przodu, skutecznie tnąc materiał i minimalizując ryzyko zakleszczenia się tarczy oraz odbicia.
Przecinarka Husqvarna K 3000 Vac przeznaczona jest do takich zadań, gdzie podczas cięcia zależy nam na wyłapywaniu pyłu, np. w pomieszczeniach zamkniętych. Udogodnienie stanowi szybkozłącze, które umożliwia łatwe przełączenie się z tradycyjnego cięcia na pracę z separatorem pyłu. Wspomniany model ma także układ tłumienia drgań.

Model K 3000 Cut-n-Break umożliwia cięcie na głębokość aż 400 mm z jednej strony. Ten model sprawdza się podczas cięcia blisko ścian i posadzek, a także przy wycinaniu otworów okiennych, gdy trzeba unikać zachodzenia na siebie cięć w narożnikach. Na możliwość głębokiego cięcia pozwala wydłużony korpus i dwie tarcze tnące.
oprac. jj

Fot. Husqvarna ABPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)