Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

SIMA: Claas wyprodukował 40 tysięcy Jaguarów

25.02.2019

Drukuj

SIMA: Claas wyprodukował 40 tysięcy Jaguarów

Artykuł dostępny

Szybki rozwój uprawy kukurydzy pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku wymagał coraz wydajniejszej technologii zbioru, a dołączone narzędzia i urządzenia ciągnione osiągnęły swoje granice wydajności. Tu otworzyła się furtka dla firmy Claas, która dostrzegła potencjał w rozwoju maszyn do szybkiego zbioru kukurydzy na kiszonkę. Efektem pracy inżynierów pod okiem Helmuta Claasa była pierwsza samojezdna sieczkarnia Jaguar 60 SF. Maszyna opuściła fabrykę w czerwcu 1973 roku.

r e k l a m a

W kolejnych latach (1976) Claas wprowadził szereg, jak na tamte czasy, ulepszeń w tym możliwość oddzielenia bębna tnącego od walców wciągających, dmuchawę wyładowczą i systemu prowadzenia w rzędzie. Wszystko zawarto w modelu z oznaczeniem 70 SF –to generacja składająca się z czterech modeli, która została wprowadzona w 1983 roku. Dużym zainteresowaniem rolników w Europie cieszyły się szczególnie Jaguary 690, 680, 685 i 675.

Jaguar 800 i 900
Kolejna popularna seria Jaguar 800 zadebiutowała w 1993 roku. Poprzecznie montowane silniki rozwijały od 310 do 481 KM. Jej specjalnym wariantem był model  Field Shuttle, który wprowadzono do sprzedaży w 1997 roku. Był on dostępny w wersji z przyczepą (FS 880 T), a także w wersji kontenerowej (FS 880 C ). Taka koncepcja logistyki umożliwiła połączenie konwencjonalnych przyczep ciężarówek z sieczkarnią Jaguar lub montaż kontenera.
Przełom w konstrukcji przyniósł rok 2001, w modelu Jaguar 900 z 605 KM pod maską. W sieczkarni od podstaw zaprojektowano kabinę – wszystkie funkcje były regulowane i monitorowane za pomocą terminala.

Polecany artykuł

SIMA: Duży zestaw kosiarek Pöttinger

Już siedem lat później nowe modele zostały wyposażone w układ sterowania silnikiem, ciągły pomiar wilgotności, systemu Cebis i nowy beben V-Max. Z kolei automatyczny system napełniania Auto-Fill w Jaguar 900 zaprezentowano światu na targach Agritechnica 2009. Od 2013 roku seria 900 obejmuje także silniki o dużej mocy spełniające normę emisji spalin Tier 4i. Przed dwoma laty Claas doposażył „dziewięćsetki” w bezstopniowy napęd osprzętu, ulepszony system przepływu materiału, nowe podwozie i system Auto-Fill z opcją bocznego i tylnego wyładunku.

Pora na gąsienice
Najmłodszym dzieckiem inżynierów Claasa jest Jaguar 960 Terra Trac. Model fabrycznie wyposażono w gąsienicowy układ jezdny przedniej osi. Ma to zapewnić optymalną ochronę gleby w każdych warunkach, nie zwiększając szerokości maszyny.  Obecnie Claas oferuje 12 modeli sieczkarni Jaguar.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Nowości z techniki rolniczej na targach SIMA 2019 w Paryżu!

Galeria zdjęć

Claas świetuje wyprodukowanie 40 tys. sieczkarni Jaguar
Najmłodszym dzieckiem inżynierów Claasa jest Jaguar 960 Terra Trac.
Claas oferuje 12 modeli sieczkarni Jaguar.
Stoisko firmy Claas w trakcie targów SIMA.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii