Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Coraz więcej napraw serwisowych

Obrazek

Byliśmy ciekawi, jak odebranie koncesji AGCO na sprzedaż ciągników Fendt i Massey Ferguson wpłynie na działalność spółki Korbanek.

Jan Józefowicz18 lipca 2018, 14:22
Firma z Tarnowa Podgórnego wprowadziła na nasz rynek kombajny Rostselmash i ciągniki Arbos, o czym już informowaliśmy na łamach miesięcznika „top agrar Polska”. 
– Od stycznia rośnie u nas liczba zleceń serwisowych – mówi Paweł Korbanek, szef firmy z Tarnowa Podgórnego. Choć po rozstaniu z AGCO nie straciliśmy mechaników, to pracy jest coraz więcej. 

Taki trend wynika ze wzrostu rejestracji ciągników zaawansowanych technologicznie. 
Ich naprawy wymagają większej wiedzy serwisowej i specjalistycznych programów diagnostycznych. Z tym nie ma problemu, bo Korbanek dysponuje takim wyposażeniem. 
W minionym roku spółka Korbanek zainwestowała w zakup nowych ciągników Fendt i Massey Ferguson. – Te traktory mają gwarancje fabryczne i niższe ceny, bo część z nich nie musiała jeszcze spełniać nowych norm emisji spalin i tzw. Mother Regulation – mówi Adam Korbanek. Aktualnie w Tarnowie Podgórnym i w oddziałach spółki stoi ok. 130 nowych ciągników marki MF i Fendt. 

– Nie mamy już możliwości zakupu kolejnych fabrycznie nowych ciągników Fendt i Massey Ferguson ponad te które mamy w naszej siedzibie z zeszłorocznych atrakcyjnych zakupów na magazyn, ale dysponujemy doświadczoną kadrą – mówi Paweł Korbanek. Dla firmy istotne jest to, że prawo unijne nie zabrania wykonywania napraw serwisowych sprzętu w nieautoryzowanych warsztatach. 

– Na wyszkolenie mechanika serwisowego potrzeba wiele czasu – mówi Paweł Korbanek. Tu nie wystarczy kilka intensywnych szkoleń, aby szybko i skutecznie nowi mechanicy uporali się z każdym problemem.

oprac. jj
Fot. Józefowicz


1 z 2
Paweł Korbanek – szef firmy z Tarnowa Podgórnego.

Paweł Korbanek – szef firmy z Tarnowa Podgórnego.

2 z 2
Hala serwisowa spółki Korbanek w Tarnowie Podgórnym.

Hala serwisowa spółki Korbanek w Tarnowie Podgórnym.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)