Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Czym najlepiej przygotować glebę do siewu?

Obrazek

Niełatwe zadanie czekało rolników, którzy w tym roku nadmiernie wysuszoną glebę zdecydowali się przygotować pod zasiew kolejnych roślin. Czym wjechać w pole, gdy o wbiciu pługa w ziemię nie ma mowy? Weź udział w ankiecie.

Jan Beba3 października 2018, 12:44
Ostatnie tygodnie nie były łaskawe dla większości rolników, którzy już od żniw głowili się, w jaki sposób przygotować wysuszoną rolę pod kolejne zasiewy. Najgorzej sytuacja wyglądała z uprawą pod rzepak (połowa sierpnia), bo w przypadku uprawy pod zboża (połowa września) wiele pól doczekało się opadów.

W tym trudnym czasie wielu rolników odwlekało orkę z nadzieją, że deszcz pozwoli wjechać w pole. Cześć z kolei nie chcąc dodatkowo przesuszać gleby zdecydowało się zrezygnować z pługa, by w to miejsce zastosować płytką uprawę agregatem zębowym lub talerzowym. Spora część naszych Czytelników zleciła uprawę i siew usługodawcy, którzy ciągnikiem o większej mocy wykonali siew w mulcz lub z uprawą pasową.

Jaką strategię przygotowania gleby pod jesienne zasiewy przyjęliście w Waszych gospodarstwach? Zapraszamy do udziału w ankiecie - KLIKNIJ TUTAJ.


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)