Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Didier Joskin: Opóźnienia są nieuniknione

Obrazek

Mimo pandemii koronawirusa Grupa Joskin nadal prowadzi działalność, choć na zasadach dostosowanych do bieżącej sytuacji. – W przypadku występowania siły wyższej opóźnienia są nieuniknione, zarówno w zakresie marek Joskin i Leboulch, jak również produktów dostarczanych przez firmę DistriTech – mówi Didier Joskin, członek zarządu Grupy.

Jan Beba3 kwietnia 2020, 14:23

– Minimalizacja ryzyka i zapewnienie ochrony pracownikom jest naszym priorytetem – wyjaśnia Didier Joskin, członek zarządu Grupy Joskin. Przedsiębiorstwo natychmiast dostosowało organizację pracy, tak by tam gdzie to możliwe, maksymalna liczba osób pracowała zdalnie i zminimalizować wszelkie kontakty. Ciągłość pracy zapewniają dyżury, a zakłady są zamknięte dla osób postronnych. Firma proponuje zdalną komunikację ze specjalistami serwisu czy sprzedaży. Ważnym atutem wpływającym na ciągłość produkcji w czasie kryzysu jest samowystarczalność. Jak czytamy w komunikacie firma Joskin produkuje 85% komponentów do montażu maszyn i ma strategiczne zapasy.

didier_joskin

Serwis maszyn

– Usługi naprawy w razie awarii czy zużycia muszą być dostępne za wszelką cenę, ale po odpowiedniej reorganizacji. Pracownicy, którzy je zapewniają ściśle stosują się do zasad zachowania bezpiecznej odległości, ale nasz punkt sprzedaży jest zamknięty. Prowadzimy wyłącznie wysyłki. Mamy nadzieję, że dzięki naszym strategicznym zapasom, zagwarantujemy części zamienne do końca tego kryzysu – dodaje Didier Joskin.

Będą opóźnienia w produkcji

Przedstawiciel firmy zapewnia, że pracownicy dokładają wszelkich starań, aby zrealizować pilne zamówienia, bo prace polowe nie mogą czekać do zakończenia pandemii.

– Linie produkcje zostały dostosowane do zasad zachowania bezpiecznej odległości, a grafik pracy ułożono indywidualnie, tak by przy wprowadzonych restrykcjach pracownicy mogli, w miarę możliwości, łączyć pracę i życie rodzinne – mówi. Kierownictwo Grupy jednak stawia sprawę jasno.

– W sytuacji występowania siły wyższej opóźnienia są nieuniknione, zarówno w zakresie marek Joskin i Leboulch, jak również produktów dostarczanych przez firmę DistriTech. Cała produkcja jest spowolniona ze względu na reorganizację pracy przy zmniejszonej liczbie pracowników i trudnościach z zaopatrzeniem. Częściowo można zaradzić tym problemom dzięki naszym zapasom komponentów, ale zaczynają się opóźnienia niektórych dostaw zewnętrznych. Zależnie od kraju, niektóre firmy pracują na zwolnionych obrotach, a niektóre są zamknięte... Każdy musi wykazać się cierpliwością, zwłaszcza że istnieją również trudności logistyczne. Warunki transportu stają się coraz bardziej skomplikowane - czy to przy dostawie naszych maszyn, czy przy zaopatrywaniu zakładów produkcyjnych, nasi kierowcy stają teraz w obliczu nowych ograniczeń, które mają wpływ na organizację pracy – wyjaśnia Didier Joskin. Na ile to możliwe przedsiębiorstwo kontynuuje jednak dostawy maszyn.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)