Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Dobra passa Amazone mimo pandemii

Obrazek

Po dwóch rekordowych latach firma Amazone ponownie odnotowała dobre wyniki za rok obrotowy 2019. W ciągu roku zgodnie z oczekiwaniami sprzedaż nieco się uspokoiła, czego efektem był spadek sprzedaży o 2,9% do poziomu 467 mln euro.

Jan Beba1 maja 2020, 09:14

Biorąc pod uwagę drugie suche lato z rzędu jak również szczególne czynniki polityczne spowodowane przez konflikty handlowe i problemy strukturalne w niektórych krajach, zarząd Amazone pozytywnie ocenia miniony rok. Pomimo szczególnych wyzwań związanych z pandemią corona wirusa szefowie firmy Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer spoglądają optymistycznie na sektor rolniczy w 2020 roku. – Nie można jednak wykluczyć w dalszym przebiegu roku 2020 negatywnych skutków wywołanych pandemią oraz przez ekstremalne zjawiska pogodowe – podkreślają.

Optymizm szefostwa poparty jest tym, że w wielu obszarach produkcji firma jest niezależna od dostawców zewnętrznych i może w obliczu ogólnie trudnej międzynarodowej dostępności komponentów korzystać z własnych zapasów. Aktualnie logistyka części zamiennych działa stabilnie a osoby kontaktowe są również codziennie osiągalne telefonicznie lub elektronicznie. Przy przestrzeganiu wszystkich zalecanych środków ochronnych a szczególnie odległości, pracownicy działu obsługi klienta i sprzedaży dostępni są również na miejscu.

Silny eksport

Kolejnym z powodów dobrej sytuacji rynkowej producenta z Gaste jest wysoki udział eksportu wynoszący 80% i silna pozycja na wszystkich znaczących rynkach. Szczególnie silny rozwój biznesu odnotowano we Francji, Polsce, Anglii, na Węgrzech i w Ameryce Północnej. Dobrą sprzedaż zrealizowano również na bardzo istotnych rynkach jak Niemcy i Rosja.

Ważnymi wydarzeniami dla rozwoju Grupy Amazone było otwarcie w ubiegłym roku dwóch nowych lokalizacji sprzedaży w Anglii i na Węgrzech. Nowoczesne oddziały w Doncaster i Debreczynie posiadają sale szkoleniowe i wystawowe, magazyny z częściami zamiennymi i biura.

Innowacje z Agritechniki

– W listopadzie na targach Agritechnica 2019 w Hanowerze zaprezentowaliśmy łącznie 30 innowacyjnych rozwiązań we wszystkich sektorach, a trzy z nich zostały nagrodzone srebrnymi medalami przez komisję ds. nowości wiodących targów o światowym zasięgu. Bardzo dobra frekwencja krajowa i międzynarodowa na naszym stoisku nie tylko odzwierciedlała duże zainteresowanie naszym szerokim asortymentem, ale także doprowadziła do znacznego wzrostu zamówień, który utrzymuje się do dnia dzisiejszego – podkreślają dyrektorzy Amazone.

Na początku 2020 r. firma Amazone zatrudnia łącznie około 1900 pracowników, w tym 130 uczniów i praktykantów. Firma zainwestowała w dziedzinę badań i rozwoju ponad 7% swoich obrotów. Inwestycje w środki trwałe wyniosły ponad 20 mln euro.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)