Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Dwa rozrzutniki Tornado 3

Obrazek

Do znanych rozrzutników dołączyły dwa jednoosiowe modele z gamy Tornado 3.

Jan Józefowicz17 kwietnia 2017, 20:00

Firma Joskin przygotowała rozrzutnik Tornado 3 Horizon. Producent wskazuje na mocny i precyzyjny adapter ze stołem rozrzucającym, który spoczywa na maszynie z wąską skrzynią. Dwa nowe modele jednoosiowe z gamy Tornado3 mogą być obecnie wyposażone w adapter ze stołem rozrzucającym (Horizon): T5513/14V (14 m3) i T6013/16V (16 m3). Opracowując to rozwiązanie firma skorzystała z doświadczeń zdobytych przy konstrukcji modeli Ferti-Space Horizon Joskin.

Wewnętrzna długość skrzyni wynosi odpowiednio 5,5 i 6 metrów. Adapter Horizon ma dwa wydajne, poziome wałki o średnicy 600 mm, których prędkość obrotowa wynosi 300 obr./min. Dwa talerze rozrzucające o średnicy 1100 mm pracują z prędkością 425 obr./min.
Pomimo sporej średnicy talerzy można je zamontować przy wąskiej skrzyni. Uzyskano to dzięki owalnemu kształtowi pracujących naprzemiennie łopatek talerzy rozrzucających. Duża średnica i synchronizacja pracy z poziomymi wałkami umożliwia szeroki i jednolity rozrzut. Wnętrze osłony jest wyłożone tworzywem sztucznym EPDM, co zapobiega przywieraniu ładunku do ścianek.

Stół adaptera został przygotowany do szerokiego rozrzucania takich materiałów, jak: obornik, kompost, wytłoki, wapno i pomiot ptasi. Adapter z poziomymi wałkami i stołem zapewnia dobre rozprowadzanie nawozu, nawet w niewielkiej ilości.
Rozrzutniki standardowo wyposażone są w szczelną zasuwę gilotynową. Wysokość jej ustawienia pozwala regulować zasilanie stołu adaptera w nawóz. Maszyna ma też osłonę adaptera i sterownik Ferti-Control 4000. Steruje on maszyną i umożliwia regulowanie wydajności proporcjonalnie do prędkości jazdy (w opcji). Wąska, obniżona skrzynia rozrzutnika Tornado 3 spoczywa na kołach o dużej średnicy. Skrzynię wykonano ze stali HLE. Sprzęt ma nie tylko dużą pojemność, ale cechuje go także solidne wyprofilowanie skrzyni ładunkowej ze wzmocnieniem bocznym.
oprac. jj

Fot. firmowe



1 z 4
Wąska skrzynia rozrzutnika Tornado 3 Horizon.

Wąska skrzynia rozrzutnika Tornado 3 Horizon.

2 z 4
Owalne talerze pracują naprzemiennie.

Owalne talerze pracują naprzemiennie.

3 z 4
Osłona adaptera wyłożona jest tworzywem.

Osłona adaptera wyłożona jest tworzywem.

4 z 4
Zamknięta osłona adaptera rozrzutnika Tornado 3.

Zamknięta osłona adaptera rozrzutnika Tornado 3.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)