Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Dwucyfrowy wzrost obrotów

Obrazek

Pozytywnie zakończył się miniony rok finansowy w firmie Lemken. Mimo niełatwej sytuacji w rolnictwie Niemiec i Francji udało się osiągnąć 11-procentowy wzrost obrotów.

Jan Beba10 marca 2018, 23:33
Pozytywnie zakończył się miniony rok finansowy w firmie Lemken. Mimo niełatwej sytuacji w rolnictwie Niemiec i Francji udało się osiągnąć 11-procentowy wzrost obrotów. Wszystko dzięki coraz większemu zainteresowaniu maszynami, jakie płynie z krajów Europy Wschodniej oraz zza Oceanu. Popyt z Rosji i Ukrainy był szczególnie wysoki. Sprzedaż wzrosła również o w Kanadzie i USA. Powód do zadowolenia mają też sprzedawcy w Czechach, na Węgrzech i w Polsce. W minionym roku firma rozszerzyła również swoją już solidną działalność w Wielkiej Brytanii. W efekcie sprzedaż firmy Lemken w 2017 roku osiągnęła wartość 360 mln euro, z czego 77% stanowi eksport.

W poszczególnych grupach maszyn odnotowano duży wzrost sprzedaży pługów i kompaktowych bron talerzowych. Jak podaje producent, nie słabnie także zainteresowanie siewnikami, kultywatorami i opryskiwaczami.

Zarząd nie zamierza spocząć na laurach dlatego w minionym roku rodzinna firma zainwestowała blisko 7 mln euro, głównie w poprawę wyposażenia zakładów. Łączne inwestycje z trzech ostatnich lat opiewają na kwotę 60 mln euro. Plany inwestycyjne na rok 2018 dotyczą natomiast poprawy jakości i wydajności produkcji maszyn. Podkreślmy, że na koniec ubiegłego roku pracę w firmie Lemken miało 1470 osób. Liczba ta wzroście w tym roku o dodatkowe 60 miejsc utworzonych w zakładzie produkcyjnym w Alpen.

Firma z optymizmem spogląda na najbliższe miesiące, gdyż spłynęło już dużo zamówień na sprzęt, głównie ze Wschodu Europy.  Warto dodać, że w tym roku Lemken wprowadził do oferty grupę nowych maszyn, w tym siewnik punktowy Azurit, czterobelkowy kultywator Karat 12 czy zmodernizowane opryskiwacze Primus i Albatros.

Fot. firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)