Reklama zniknie za 11 sekund

Dwustrumieniowe rozpylacze IDTA

Obrazek

Warto przyjrzeć się nowym, asymetrycznym rozpylaczom firmy Lechler. To profesjonalna linia przeznaczona głównie dla dużych gospodarstw.

Jan Józefowicz5 maja 2016, 07:26

Nowe modele Lechler serii IDTA przeznaczone są do pracy z dużymi prędkościami roboczymi, więc można uzyskać dużą wydajność pracy. Jak informuje importer produktów tej marki, firma Ekotronic ze Strzyżowic, nowy model pozwala na pracę w zróżnicowanych warunkach pogodowych. 

W porównaniu do rozpylaczy eżektorowych jednostrumieniowych (ID 120-03) wersja IDTA charakteryzuje się lepszym naniesieniem preparatu na obie strony opryskiwanych roślin, czyli w kierunku jazdy i przeciwnym. 

Podczas opracowywania rozpylacza producent zadbał o równomierną szerokość pasa oprysku. Jak wyjaśnia, wyeliminowano niekorzystne zjawisko występujące w asymetrycznych rozpylaczach dwustrumieniowych  polegające na różnej szerokości pasów oprysku każdego ze strumieni. Wynikało to z różnej odległości od dyszy wylotowej do opryskiwanego obiektu dla asymetrycznych strumieni o tym samym kącie wachlarza. 

Rozpylacz charakteryzuje się zróżnicowanym natężeniem wypływu cieczy z obu dysz wylotowych w proporcjach 60% dla przedniego wachlarza do 40% dla tylnego wachlarza. Przedni wachlarz (120°) ma mniejsze spektrum kroplistości, a drugi (90°) większe. 

W praktyce identyczne wydatki z obu wachlarzy uzyskuje się podczas jazdy pod wpływem oporu powietrza drobniejszych kropel przedniego wachlarza o większym wydatku w obszar wachlarza tylnego o mniejszym wydatku. Firma Lechler wskazuje, że pozwala to na równomierny rozkład poprzeczny cieczy. Ma to znaczenie podczas oprysków w terenach o nierównym podłożu (duże wychylenia pionowe belki polowej).
Rozpylacze IDTA dostępne są na polskim rynku od stycznia br. we wszystkich rozmiarach czyli od 02 do 08.

opr. jj

Fot. firmowe

 1 z 1
Rozpylacz IDTA firmy Lechler jest zintegrowany z kołpakiem systemu MultiJet/Arag.

Rozpylacz IDTA firmy Lechler jest zintegrowany z kołpakiem systemu MultiJet/Arag.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)