Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Elastyczna belka opryskiwacza

10.07.2017

Drukuj

Elastyczna belka opryskiwacza

Artykuł dostępny

Wydajny oprysk na dużej szerokości roboczej to cel wielu rolników, gospodarujących na pagórkowatym terenie. W takich warunkach trudno dobrze ustawić odpowiednią wysokość belki opryskowej

r e k l a m aRozwiązaniem tego problemu, który umożliwia pracę z szeroką belką, jest system BoomControl, opracowany przed kilkoma laty przez firmę Horsch. Początkowo system wyposażony był w czujniki odległości, zamontowane na końcach belki. W ostatnim czasie układ udoskonalono i tak powstał BoomControl Pro Plus. Rozwiązanie to działa w oparciu na zestawie kilku czujników, które pozwalają na utrzymanie belki polowej na zadanej wysokości.
Belka wyposażona jest w cztery punkty łamania, a czujniki zamontowane są na każdym segmencie ramienia belki. Taki zestaw pozwala na utrzymanie wysokości roboczej na stałym poziomie, np. 30 cm, niezależnie od profilu gleby. Dzięki dostosowaniu wysokości belki do nierówności terenu można zmniejszyć straty podczas oprysku oraz poprawić nanoszenie preparatu na rośliny. 

System BoomControl Pro Plus dostępny jest w opryskiwaczach Horsch Leeb LT. Zaczepiane modele Leeb 4LT i 5LT mają zbiorniki o pojemności odpowiednio 4 i 5 tys. litrów. Maszyny wyposażone są w układ cieczowy o wydajności 600 l/min, co pozwala na pracę z belką o szerokości 42 m.

Fot. firmowe

Więcej o interesujących rozwiązaniach zastosowanych w maszynach rolniczych przeczytasz w naszej rubryce Cyberświat. W numerze lipcowym na stronie 128.

Read more in the premium version

article icon

Rzepak: w całym kraju poniżej 1500 zł/t

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii