Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Elektronika w pługu? Niemożliwe?

Obrazek

Rozkręca się produkcja nowej gamy pługów marki Kverneland – 2500 I–Plough, wyposażonych w system ISOBUS.

Jan Beba1 czerwca 2017, 06:00

O zaletach nowej konstrukcji można się przekonać jeszcze przed dotarciem na pole. Po podłączeniu pługa w panelu ISOMatch Tellus wybiera się tryb transportu, a pług automatycznie przekonfiguruje swoje ustawienie, umożliwiając poruszanie się pługa na kole. 

W polu sterownik kontroluje  wszystkie ważne ustawienia pługa podczas orki. Obsługa przez terminal w traktorze znacznie przyspiesza regulacje i, co najważniejsze, nie trzeba wychodzić z kabiny. Siłowniki hydrauliczne regulują poszczególne czynności. Terminal ISOBUS podpowiada, jak przeprowadzać regulację pługa, używając do tego tylko opuszków palców.Opracowany przez firmę Kverneland system Variomat umożliwia hydrauliczną regulację szerokości orki w zakresie od 30 do 60 cm na korpus. Z kolei w oparciu na systemie jazdy równoległej GPS działa funkcja FurrowControl, dzięki której można wyprostować bruzdę. Pług automatycznie zmienia swoją szerokość roboczą, tak aby po przejeździe bruzda pozostała prosta. Pług dostępny w wersji od 4 do 6 korpusów współpracuje z każdym traktorem obsługującym standard ISOBUS. Warto podkreślić ciekawe rozwiązanie producenta na czas transportu pługa. Dzielona wieżyczka oraz skrętna belka zaczepowa sprawiają, że na szosie pług zachowuje się jak przyczepa – nie zachodzi na zakrętach.

Więcej o nowych systemach elektronicznych w technicew rolniczej przeczytasz w najnowszym wydaniu naszego magazynu w rubryce Cyberświat.

 

Fot. firmowePicture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)