Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Elektryczne siewniki poplonu

03.02.2018

Drukuj

Elektryczne siewniki poplonu

Artykuł dostępny

Producent oferuje siewniki poplonów napędzane elektrycznie. Sprzęt, którego pojemność zbiornika wynosi 200 l charakteryzuje się maksymalną szerokością roboczą 6 m. Wewnątrz zbiornika znajduje się mieszadło, które podobnie jak wałek wysiewający ma napęd elektryczny. W razie potrzeby można odłączyć mieszadło, by nie uszkadzało delikatnych nasion.

r e k l a m aW standardzie jest uniwersalny wałek wysiewający. W opcji producent oferuje wałek gumowy, który jest przydatny podczas wysiewu grubych nasion poplonów, takich jak np. łubin. W zbiorniku najdziemy także czujnik informujący o niskim poziomie nasion. Jest to standardowe wyposażenie, podobnie jak zestaw do próbnego wysiewu, składający się z wiaderka, korytka i wagi. W zestawie znajdziemy także dwa czujniki do montażu na ciągniku. Pierwszy z nich służy do odczytu prędkości jazdy, drugi sygnalizuje pozycje roboczą i transportową (czujnik mocowany jest na TUZ ciągnika).

Wysiane nasiona są transportowane strumieniem powietrza do maksymalnie 8 deflektorów rozrzucających. Napęd wentylatora jest również elektryczny. Siewnik jest kontrolowany za pomocą sterownika Tractor Speed. Sterownik kontroluje pracę wałka wysiewającego w zależności od: wyniku próby kręconej, zadanej normy wysiewu oraz prędkości jazdy.

Masa siewnika SP-2 nie przekracza 90 kg, co ułatwia szybki montaż na różnych maszynach. W niedalekiej przyszłości oferta siewników poplonów zostanie poszerzona o modele ze zbiornikami o pojemności 350 i 500 litrów.

pt

Polecane dla Ciebie:

article icon

Okres wczesnej ciąży – zagrożenia dla zarodka

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii