Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Głębokie spulchnianie z Bometem

14.06.2017

Drukuj

Głębokie spulchnianie z Bometem

Artykuł dostępny

Jednym z najlepszych sposobów na rozprawienie się z podeszwą płużną jest głębokie spulchnianie. Do takiej uprawy koniczny jest głębosz. Ostatnio do grona producentów głęboszy dołączyła firma Bomet. W ofercie pojawił się nowy model o nazwie Mensa.

r e k l a m aMaszyna wyposażona jest w zęby, które umożliwiają pracę z maksymalną głębokością wynoszącą aż 65 cm. W zależności od modelu, na solidnej ramie zamocowanych jest od 3 do 9 elementów roboczych. Ich rozstaw wynosi 45 cm. W standardzie zęby przed uszkodzeniem chronione są za pomocą zrywanych bezpieczników. Za każdym zębem zamocowany jest tzw. kręt, który dodatkowo pozostawia w dolnych partiach gleby wolną przestrzeń, w której może gromadzić się woda.

Spulchnioną glebę i powstałe bryły doprawia podwójny wał zamocowany na równoległoboku. Jego średnica wynosi 500 mm. Do współpracy z najmniejszym modelem wymagany jest ciągnik o mocy nieco ponad 100 KM, a największy wymaga ciągnika z silnikiem o mocy 350 KM.   pt

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii