Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Głębosz z sekcją siewną

Obrazek

Głębokie spulchnienie roli, to podstawowe zadanie głęboszy, jednak nie jedyne o czym przekonuje koncepcja firmy Mzuri.

Jan Beba31 grudnia 2015, 06:50

Głębosz Rehab dostępny z szerokością pracy równą 3 metry ma 5 elementów roboczych oddalonych od siebie o 60 cm. Maksymalna głębokość pracy zębów z zabezpieczeniem hydraulicznym określana jest na 40 cm. Zęby zbudowane są z dwóch części: dłuto-redlicy oraz wymiennych skrzydełek, których różne wersje poprawiające napowietrzenie gleby dostępne są w opcji. Przed sekcją głęboszującą producent zastosował specjalne dyski rozcinające resztki pożniwne. Każde ramię dysku jest zabezpieczone hydraulicznie przed uderzeniem w przeszkodę, np. kamień. Za zamknięcie wierzchniej warstwy gleby zapobiegając wysuszeniu odpowiada wał oponowy, którego nacisk, również możemy regulować za pomocą siłownika hydraulicznego. Optymalna prędkość pracy maszyną wynosi od 6 do 10 km/h, a zapotrzebowanie mocy zależne od prędkości i głębokości roboczej to 120 do 300 KM.

Model Rehab można wyposażyc  w sekcję siewną, do wysiewu rzepaku i poplonów. Zamontowana za wałem oponowym belka składa się ze zbiornika na materiał siewny, z którego nasiona pneumatycznie transportowane są do redlic. Głębokość pracy i nacisk redlic regulowane są za pomocą prostego układu ze śruby rzymskiej i siłownika hydraulicznego. Sekcję siewną można w łatwy sposób zdemontować umożliwiając korzystanie tylko z funkcji głębosza.

Uzupełnieniem technologii uprawy pasowej jest brona Rezult, złożona z dwupalcowych zębów sprężystych rozmieszczonych w pięciu rzędach. Proste zęby podczas pracy mieszają wierzchnią warstwę gleby przyspieszając rozkład słomy i ograniczając presję chwastów. Maszyna może się szczególnie przydać do równomiernego rozprowadzenia masy na polach z dużą ilością resztek pożniwnych. W opcji producent umożliwia montaż sekcji dysków nacinających słomę. Składana hydraulicznie brona Rezult ma szerokosć 7,5 m Odstęp między poszczególnymi zębami w rzędzie wynosi 6 cm. Zalecana prędkość pracy wynosi 10 do 20 km/h, natomiast zapotrzebowanie mocy kształtuje się w zakresie 120 do 200 KM. Przedstawicielem marki Mzuri na naszym rynku jest firma Agro-Land ze Śmielina. beb

 

Fot. firmowe1 z 2
Głębosz Rehab można wyposażyć w sekcję siewną.

Głębosz Rehab można wyposażyć w sekcję siewną.

2 z 2
Brona Rezult dostępna jest w szerokości 7,5 m.

Brona Rezult dostępna jest w szerokości 7,5 m.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)