Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Jak wykręcisz, tak rozsiejesz (FILM)

Obrazek

Nawozy mineralne stanowią sporą cześć kosztów produkcji, więc nie można ich wysiewać na przysłowiowe oko. Podpowiadamy jak przeprowadzić próbę kręconą rozsiewacza nawozu.

Paweł Twardowski22 lutego 2017, 11:42

Każdy nawóz ma inne właściwości fizyczne, co wpływa na dawkę. Nawet nawóz tego samego rodzaju np. saletra amonowa, tylko innego producenta, może się znacznie różnić pod względem m.in. wielkości granul czy wilgotności, co nie jest bez znaczenia dla ilości jaką wysiejemy na pole. Dlatego nim wyruszymy rozsiewaczem zasilać rośliny koniecznie trzeba przeprowadzić próbę kręconą. Podpowiadamy jak krok po korku wykonać próbny wysiew. Nasze porady można zastosować do każdego sprzętu oferowanego na rynku bez względu na kolor czy markę.

Z pomocą przychodzi oczywiście technologia. Najnowocześniejsze rozsiewacze nawozów już nie tylko dbają o zachowanie zadanej przez traktorzystę dawki nawozu na hektar niezależnie od prędkości jazdy, ale także potrafią zmieniać szerokość pracy na parcelach w kształcie klina. Jednak nie ma co ukrywać, że taki sprzęt, naszpikowany elektroniką i współpracujący z satelitami GPS jest horrendalnie drogi – poza zasięgiem większości małych i średnich gospodarstw.  Dlatego też wielu rolników wykorzystuje tańsze i prostsze rozsiewacze nawozu, gdzie dawki wysiewu regulowane są ręcznie przez użytkownika.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)