Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Jesienny pokaz sprzętu

Agregaty, kultywatory, brony i siewniki – taki asortyment zaprezentowała firma Agro-Tom podczas pokazu w wielkopolskiej Pogorzeli.

Jan Beba25 listopada 2015, 17:47

Działająca na rynku od 2005 roku firma Agro-Tom zyskała sympatię wielu okolicznych rolników, czego dowodem było duże zainteresowanie prezentacją najnowszych maszyn. Mimo chłodu na polu pokazowym było tłoczno. Kiedy uruchomiono silniki traktorów udostępnionych przez klientów firmy, oczy wszystkich zwróciły się w stronę grząskiej parceli.

Jako pierwszy zaprezentowany został rozsiewacz nawozu RNH XL ze zbiornikiem o pojemności 2500 l. To największy z dostępnych modeli, ma hydrauliczną regulację zasuw dozujących nawóz na tarcze wysiewające. Dwie tarcze, które można wzbogacić o osprzęt do wysiewu granicznego, rozsiewają nawóz nawet na szerokość 28 metrów. W ofercie producent ma także wersje ze zbiornikiem o pojemności 1800, 1200, 1000, 800 i 600 l.

Uprawa gleby to najbardziej rozwinięta gałąź produkcji firmy z Pogorzeli. Agregat UPH 4.5 to maszyna przystosowana do uprawy przedsiewnej i wyrównywania gleby po orce. Sekcja uprawowa złożona jest z dwóch wałów utrzymujących głębokość pracy znajdujących się między nimi zębów. Przed pierwszym wałem zamontowana jest także włóka rozbijająca grudy. Za zagęszczenie roli odpowiada w tej maszynie wał kołeczkowy. Modele hydraulicznie składane o szerokości od 4 do 6 metrów wyposażone są w układ jezdny z tyłu agregatu.

Z kolei nieco mniejsza wersja agregatu UP 3.0 z wózkiem jezdnym w czasie pokazu pracowała z siewnikiem PSR 3.0. Siewnik ma szerokość 3 m, wyposażony jest w przekładnię bezstopniową, podest załadunkowy i sito zbiornika. W wersji podstawowej PSR występują redlice stopkowe, natomiast w modelu PST - talerzowe. Siewnik dostępny jest także w szerokości 2,5 i 4 m. na go doposażyć zespół dociskający redlice, komputer i możliwość zakładania ścieżek technologicznych.

Nowością w grupie maszyn uprawowych jest agregat KMH w wersji zawieszanej. Jest to propozycja na większe areały, ponieważ szerokość maszyny sięga 5 m. W najszerszej wersji miedzy wałkami znajduje się 50 zębów spulchniających, a do współpracy potrzeba ciągnika o mocy powyżej 140 KM.

Na polu pokazowym zaprezentował się także głębosz GSH XL 3.0, złożony z siedmiu zębów zagłębiających się w glebę do 50 cm, redukując podeszwę płużną. Wersja SH cechuje się hydraulicznym zabezpieczeniem przeciążeniowym, regulowanym ciśnieniem hydrauliki z ciągnika. Za sekcją roboczą podąża podwójny wał kolczaty. W ofercie są także wersje o szerokości 2,5 i 4 metrów z odpowiednio 5 i 9 zębami.

Poza tym w ofercie firmy Agro-Tom znaleźć można brony talerzowe, grubery a także sprzęt do zbioru zielonek. beb

 Fot. Beba


 1 z 6
Pokazy firmy Agro-Tom przyciągnęły tłumy rolników.

Pokazy firmy Agro-Tom przyciągnęły tłumy rolników.

2 z 6
Sprzęt uprawowy to główna część produkcji firmy.

Sprzęt uprawowy to główna część produkcji firmy.

3 z 6
Siewnik PSR to jedna z najnowszych maszyn z logo Agro-Tom.

Siewnik PSR to jedna z najnowszych maszyn z logo Agro-Tom.

4 z 6
Zestawy do wysiewu poplonów pochodzą z firmy APV.

Zestawy do wysiewu poplonów pochodzą z firmy APV.

5 z 6
Wydajna obróbka po żniwach możliwa jest m.in. z wykorzystaniem kultywatora ścierniskowego.

Wydajna obróbka po żniwach możliwa jest m.in. z wykorzystaniem kultywatora ścierniskowego.

6 z 6
Brony talerzowe to ostatnio najbardziej popularne narzędzia uprawowe.

Brony talerzowe to ostatnio najbardziej popularne narzędzia uprawowe.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)