Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

To jest szok…

04.11.2017

Drukuj

To jest szok…

Artykuł dostępny

Ale o czym mowa? Już wyjaśniam. Ice Blaster korzysta z suchego lodu, czyli granulatu CO2. Jest on rozpędzany do prędkości dźwięku a następnie, gdy granulki o temperaturze -79?C uderzają w zabrudzoną powierzchnię, energia kinetyczna sprawia, iż brud zostaje wykruszony.

r e k l a m a Następnie następuje szok termiczny. Różnica temperatur sprawia, że brud kurczy się, a szczeliny powstałe w wyniku uderzeń cząsteczek suchego lodu powiększają się. Następnie cząsteczki lodu wnikają w te szczeliny, zwiększając swoją objętość ok. 400 razy, co powoduje „wysadzenie” brudu. Taki sposób czyszczenia nie ściera metali i nie powoduje ich korozji. W wyniku sublimacji, czyli przechodzi ze stanu stałego w gazowy, CO2 się ulatnia.

Ice Blaster IB 15/120 usuwa m.in. zaschnięty olej, tłuszcz, kleje i silikon. Stosowany on jest w przemyśle samochodowym, drzewnym, spożywczym, tworzyw sztucznych i podczas prac renowacyjnych. Pozwala czyścić takie miejsca, gdzie nie można skorzystać z wody, bo występuje elektronika i elementy wrażliwe na wilgoć.

Kärcher wskazuje, że podczas korzystania z suchego lodu w stosunku z piaskowania nie ma odpadów takich jak ścierniwo, czy brudna woda przy użyciu urządzenia ciśnieniowego. Co ważne granulki suchego lodu nie mają właściwości ścierniwa, więc nie rysują czyszczonej powierzchni metalowej.

Jak wyjaśnia dostawca, zużycie lodu wynosi od 30 do 120 kg/h, a ciśnienie robocze mieści się w zakresie 2-16 barów.
oprac. jj

Fot. Kärcher

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

Galeria zdjęć

Ice Blaster - usuwanie zabrudzeń suchym lodem
Ice Blaster - usuwanie zabrudzeń suchym lodem
Ice Blaster - usuwanie zabrudzeń suchym lodem
Ice Blaster - usuwanie zabrudzeń suchym lodem

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii