Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

John Deere kupuje większość udziałów w firmie Kreisel produkującej zaawansowane akumulatory

Obrazek

Firma Deere & Company podpisała ostateczną umowę nabycia większościowych udziałów w Kreisel Electric S.A. Kreisel jest dostawcą technologii akumulatorów z siedzibą w Rainbach im Mühlkreis w Austrii.

Dawid Konieczka22 grudnia 2021, 12:13
Firma Kreisel specjalizuje się w opracowywaniu i produkowaniu modułów akumulatorów elektrycznych o dużej gęstości energii i wysokiej trwałości, a także klasycznych akumulatorów. Ponadto Kreisel opracował także platformę do ładowania (CHIMERO), która wykorzystuje tę opatentowaną technologię.


Od 2014 roku Kreisel jest wiodącym innowatorem skoncentrowanym na rozwoju chłodzonych zanurzeniowo modułów akumulatorów elektrycznych zapewniających wysoką wydajność, także dla sprzętu i maszyn pracujących poza drogami publicznymi. Firma ma szeroką ofertę technologii i infrastruktury ładowania buforowego, a obecnie obsługuje globalną bazę klientów na wielu rynkach, m.in. samochodów dostawczych, terenowych, transportu morskiego, e-motorsportu i innych. 


John Deere dostrzega rosnący popyt na akumulatory jako napędu samodzielnego lub elementu systemu hybrydowego pojazdów. Produkty z portfolio Deere, takie jak sprzęt do pielęgnacji ogrodów, kompaktowe i małe ciągniki i sprzęt do budowy dróg mogą polegać na akumulatorach jako głównym źródle zasilania. Deere zamierza kontynuować inwestowanie w rozwój technologii i pracować na rzecz zeroemisyjnych systemów napędowych. Inwestycja w Kreisel Electric pozwoli John Deere przyspieszyć badania i projektowanie pojazdów i układów napędowych, dzięki wykorzystaniu zestawów akumulatorów o dużej gęstości energii.


- Technologia akumulatorów Kreisel może być stosowana w szerokim portfolio produktów marki John Deere, a doświadczenie rynkowe Kreisel przyniesie korzyści Deere w miarę rozbudowywania oferty akumulatorowych pojazdów elektrycznych. Deere zapewni fachową wiedzę o globalnym zasięgu oraz finansowanie, które umożliwi Kreisel dalszy rozwój na najważniejszych rynkach. – komentuje Piere Guyot, starszy wiceprezes Zarządu John Deere Power Systems. – To okazja do zainwestowania w firmę z unikalną technologią, zaprojektowaną z myślą o wymagających warunkach, w jakich funkcjonują klienci John Deere.
- Dodatkowo budowanie zelektryfikowanego portfolio jest kluczowe w realizacji jednego z celów firmy, czyli dążenia do zrównoważonego rozwoju poprzez wprowadzanie nowych technologii, które będą miały mniej negatywny wpływ na środowisko. Oferowane przez John Deere produkty będą nastawione na napędy o zerowej emisji, przy jednoczesnym dążeniu do zwiększenia wydajności i efektywności naszych klientów – dodaje Guyot 


Kreisel Electric zachowa swoich pracowników, markę i znak towarowy. Nadal będzie działać w obecnej lokalizacji w Austrii, aby dalej rozwijać bazę klientów. Firma została założona przez braci Johanna, Markusa i Philippa Kreiselów i zatrudnia około 160 pełnoetatowych pracowników.


- Zespół Kreisel oczekuje na rozszerzenie swojej podstawowej działalności, wykorzystując kanały Deere’a w celu przyspieszenia przyjęcia akumulatorowych pojazdów elektrycznych oraz stacji ładowania, a także na współpracę z zespołami projektantów pojazdów John Deere, która przyczyni się do rozwoju produktów – komentuje Markus Kreisel, który pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego wraz z braćmi w Kreisel Electric.


Transakcja wymaga ostatecznej zgody organu regulacyjnego w Austrii, a jej domknięcie ma nastąpić za około 60 dni. 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)