Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

John Deere - zmiana warty w kadrze kierowniczej

Obrazek

W ramach długoterminowego planu przekazania stanowisk zarządu, z dniem 1 listopada 2023 roku, John Deere powołuje Deannę M. Kovar na stanowisko przyszłej prezeski działu Agricultural Machinery.

Jan Józefowicz6 czerwca 2023, 10:31
Jak informuje John Deere - pozostałą część tego roku podatkowego, poza pełnieniem stałych obowiązków, Deanna Kovar spędzi na zapoznaniu się z nową rolą. Od 1 listopada przejmie całą odpowiedzialność za nowe stanowisko. W tym dniu Markwart von Pentz obejmie rolę doradcy dyrektora generalnego Johna C. Maya przed przejściem na emeryturę w 2024 roku.

– Jestem dumny z tego, co w ostatnich latach osiągnęliśmy jako John Deere w Europie, Afryce i Azji. To idealny moment na przekazanie pałeczki dalej i nie mógłbym wskazać lepszej następczyni niż Deanna – podsumowuje obecny prezes, Mark von Pentz. 

Cyfryzacja rolnictwa kluczem do sukcesu

Von Pentz, pochodzący z Dolnej Saksonii, od 2007 roku był jednym z dwóch prezesów Agricultural Machinery. W trakcie długiego okresu 16 lat pełnienia funkcji członka zarządu dla John Deere, odegrał ważną rolę w kształtowaniu i wzmacnianiu pozycji firmy i siły gospodarczej – w szczególności w Południowej Ameryce, Europie i Azji. Von Pentz rozpoczął też dostosowywanie firmy do norm cyfryzacji rolnictwa.

Kovar jest doświadczoną ekspertką od cyfryzacji rolnictwa: na poprzednim stanowisku odpowiadała za obszar Precision Agriculture i była kluczowa dla transformacji firmy w „Smart Industrial Company” i wprowadzenia „John Deere Production Systems”. 

– Obserwowanie wczesnego zaangażowania Marka w cyfryzację było ekscytujące. Naszym wspólnym celem zawsze było sprostanie złożonym potrzebom naszych rolników w zakresie cyfryzacji – tak Kover opisuje swoją dotychczasową współpracę z poprzednikiem. W trakcie wdrożenia do nowego stanowiska Head of Europe będzie szkolona przez von Petza. 

Bogate doświadczenie nowej prezes

W ostatnich latach Deana M. Kovar (45 l.) była kluczową osobą w zmianie strategii John Deere z dostawcy sprzętu w firmę technologiczną. Dorastała na farmie mlecznej w stanie Wisconsin w USA. Zatrudniona w Johnem Deere jest od 2000 roku. Na swojej ścieżce zawodowej pełniła funkcję liderki, blisko współpracowała z czterema regionami Johna Deere’a. Kluczowe role dotyczyły sprzedaży, marketingu, obsługi klienta i rozwoju produktów. W minionych latach blisko współpracowała z Markiem von Pentzem. Jako Head of Europe przeniesie się wraz z rodziną do Mannheim.


Na zdjęciu Deanna M. Kovar.

Od stażysty po zarząd firmy

Mark von Pentz (60 l.) rozpoczął pracę w firmie w 1988 roku jako stażysta w Mannheim i od tego czasu całą zawodową karierę spędził w John Deere. Jego pierwsze obowiązki obejmowały audyt finansowy w zarządzie europejskim.


Na zdjęciu Mark von Pentz.

Zanim stał się odpowiedzialny za sprzedaż międzynarodową, a potem niemiecką, odpowiadał za strategiczne sojusze w Europie. W trakcie trzech lat działalności jako Vice President Marketing w Stanach Zjednoczonych, w wieku 44 lat został mianowany członkiem zarządu. Utrzymywanie bliskiego kontaktu z partnerami sprzedaży, rolnikami i pracownikami w różnych działach firmy jest dla niego szczególnie ważne: 

– W nadchodzących latach z pewnością będę wciąż utrzymywał bliski kontakt z rolnictwem. Aktualna transformacja naszej branży jest dla mnie ekscytującą podróżą – dodaje von Pentz, który nie może doczekać się kolejnego życiowego etapu w swoim życiu po dotychczasowej stopniowej transformacji. 

opr. Jan Józefowicz,
źródło: John Deere


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)