Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Jubileusz Kramera

06.10.2015

Drukuj

Jubileusz Kramera

Artykuł dostępny

Wszystko zaczęło się w 1925 roku w miejscowości Gutmadingen w południowej części Niemiec. Wtedy bracia Kramer wyprodukowali ciągnik z silnikiem benzynowym o mocy 4 KM. Model ten wyposażony był także kosiarkę, a jego cena wynosiła 15 000 marek. Z czasem produkcja traktorów nabierała rozpędu, czego efektem były kolejne modele o coraz większej mocy. W latach 30-tych konieczna okazała się przeprowadzka do nowej fabryki w Uberlingen nad jeziorem Bodeńskim. Po 15 latach od założenia firma mogła poszczycić się wynikiem 10 tysięcy wyprodukowanych maszyn. To jednak dalej motywowało do pracy, czego efektem było zaprezentowanie innowacyjnej ładowarki kołowej w 1959 roku. Maszynę wyróżniającą się koncepcją czterech skrętnych kół zamocowanych do sztywnej ramy wprowadzono do seryjnej produkcji w 1987 roku. Ładowarka 312 SL cieszyła się sporą popularnością, czego dowodem jest liczba ponad 10 tys. wyprodukowanych modeli. W międzyczasie Kramer zaprzestał konstruowania kolejnych modeli traktorów koncentrując się na maszynach dla branży budowlanej. Historię produkcji firmy Kramer szczegółowo prezentujemy w poniższym filmie.

r e k l a m aW 2000 roku Kramer połączył się z austriacką firmą produkującą sprzęt budowlany - Neuson, by siedem lat później zostać częścią koncernu Wacker Neuson. Warto zauważyć, że w ramach tej spółki wytwarzane są także ładowarki marki Weidemann. Zwiększone zainteresowanie ładowarkami Kramer zaowocowało budową kolejnej fabryki w miejscowości Pfullendorf, którą uruchomiono w 2008 roku. Na rynku maszyn dla rolnictwa Kramer obecny jest dopiero od 2012 roku. W Polsce sprzedażą ładowarek tej marki zajmuje się spółka Korbanek. 

W tym roku do grupy ładowarek kołowych dołączyły modele z wysięgnikiem teleskopowym, tworząc pełną gamę produktów. Ładowarki teleskopowe dostępne będą jednak w sprzedaży dopiero od 2018 roku. Wtedy to kończy się współpraca z firmą Claas, dla której w Pfullendorfie produkowane są ładowarki z serii Scorpion. Poza tym firma przygotowała nowe modele mniejszych ładowarek kołowych. 

Polecany artykuł

New Holland w zbiorze paszArtykuł podzielony na strony, czytasz 1 z 2 stron.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

Zobacz wideo

90 lat firmy Kramer

Galeria zdjęć

Kramer produkuje ładowarki do zastosowań w rolnictwie, budownictwie i komunalce.
Ładowarki teleskopowe dla rolnictwa pojawią się na naszym rynku w 2018 roku.
Obchody 90-lecia nie mogły się odbyć bez pokazu pracy ładowarek.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii