Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Kompaktowy i uniwersalny Kramer

Obrazek

Ofertę ładowarek teleskopowych firmy Kramer powiększono o dwa modele: kompaktowy teleskop KT144 i uniwersalną ładowarkę KT3610.

Krzysztof Gębski26 stycznia 2022, 13:00

Pierwszą nowością w ofercie firmy Kramer jest ładowarka teleskopowa KT144. Dzięki jej kompaktowym wymiarom – wysokość  poniżej 2 m i szerokość  1,60 m, oraz masie własnej wynoszącej niecałe 3 t, model ten jest najmniejszy w całej ofercie ładowarek teleskopowych Kramer. Mimo niewielkich gabarytów ładowarka ma stosunkowo przyzwoite osiągi. Udźwig na widłach do palet wynosi 1450 kg, wysokość załadunku ok. 4,50 m. Standardowo pojazd jest wyposażony w system szybkiej wymiany osprzętu z mechaniczną blokadą. Opcjonalnie jest dostępna hydrauliczna blokada, jak również różne popularne szybkozłącza, w tym mocowanie Euro. Do obsługi sprzętu z dodatkowymi funkcjami hydraulicznymi, jak np. łyżka chwytakowa do kiszonki, fabrycznie wbudowany jest 3. obwód sterowania. Maszyna jest dostępna z dwoma silnikami. Podstawowy silnik Yanmar o mocy 25 KM, spełnia  wymogi poziomu emisji spalin V a moc hydrauliki roboczej wynosi maksymalnie 36,4 l na minutę. Opcjonalnie dostępny jest mocniejszy silnik Yanmar o mocy 45 KM, wydajność hydrauliczna wynosi maksymalnie 42 l/min, co przekłada się na szybsze cykle załadunku i większą wydajność pojazdu. W przypadku większego silnika dostępna jest  szeroka gama opcji, w tym prędkość maksymalna 30 km/h i hydraulika siłowa Powerflow o wydajności do 70 l/min.

 kramer kt144

Pomimo kompaktowych wymiarów pojazd oferuje przestronną kabinę. Fotel operatora i kierownicę można ustawić indywidualnie. Kabina zapewnia optymalną widoczność. Ładowarkę możemy wyposażyć w różne pakiety oświetlenia. KT144 posiada joystick z wyborem kierunku jazdy, wysuw teleskopowy i opcjonalnie obsługę 3. obwodu sterowania. Ładowarka ma ponadto elektryczny hamulec postojowy z funkcją Hill-Hold. Oznacza to, że hamulec postojowy jest zaciągany automatycznie po zatrzymaniu się maszyny. Po naciśnięciu pedału gazu otwiera się on automatycznie, dzięki czemu np. na pochyłości nie trzeba aktywnie trzymać maszyny za pomocą pedału hamulca. Poza trybem kierowania na wszystkie koła za dodatkową dopłatą dostępny jest tryb kierowania na przednią oś i „psi chód”. W razie potrzeby maszynę można wyposażyć w instalację do wolnej jazdy i przepustnicę ręczną oraz maksymalnie cztery różne tryby jazdy. Z racji swoich  niewielkich gabarytów a zarazem dosyć dobrych parametrów KT144 może być ciekawą propozycją dla małych jak i średnich gospodarstw.

KT3610

Drugą ładowarką zaprezentowaną przez firmę jest Kramer KT3610. Pojazd ma długość 5,03 m i szerokość 2,28 m co sprawia, że maszyna znajdzie zastosowanie w większości prac na gospodarstwie. Przy masie 8200 kg (zależnie od opcji) KT3610 osiąga maksymalną wysokość podnoszenia 9,50 m i maksymalne obciążenie użytkowe 3600 kg. Do dyspozycji klienta dostępne są dwie opcje kabiny. Pierwszą z nich jest kabina przeznaczona do niskich przejazdów. W tej opcji sprzęt ma całkowitą wysokość wynoszącą zaledwie 2,31 m. Jeśli nie ogranicza nas wysokość wjazdu do budynków gospodarstwa, opcjonalnie KT3610 możemy wyposażyć w podwyższoną o 18 cm kabinę, taka opcja zapewnia zdecydowanie lepszą widoczność operatora.

kramer

KT3610 jest również wyposażona w funkcje Smart Handling, inteligentną ochronę przed przeciążeniem, automatyczny powrót łyżki oraz rozwiązanie telematyczne EquipCare - moduł który umożliwia przesyłanie dodatkowych informacji o maszynie tj.: lokalizacja, kody błędów, prędkość obrotowa silnika czy temperatura oleju. Dane automatycznie przysyłane są z maszyny na smartfon bądź komputer. Ponadto, maszynę możemy wyposażyć w takie same funkcję jak w przypadku modelu KT407. Nowy model ładowarki Kramer cechuję się w głównej mierze dobrą wysokością maksymalną przy zachowaniu dość kompaktowych wymiarów. To połączenie może sprawdzić się przede wszystkim w przypadku przeładunku bel gdzie wymagane są zazwyczaj duże wysokości załadunku w ograniczonych przestrzeniach. 

 Picture of the author
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)