Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Konserwacja ziarna kukurydzy

Obrazek

Zależnie od warunków rolnicy decydują się na zakiszanie ziarna w big-bagach, na pryzmie lub w rękawie.

Jan Józefowicz1 października 2016, 06:37

Pakowanie ześrutowanego ziarna w big-bagi wymaga sporo zachodu, ale pozwala na zamknięcie w foliowych wkładach tyle paszy, ile zbierze się danego dnia – wyjaśnia Marek Jarczewski ze wsi Baraki. To interesujący wariant dla gospodarstw, które mają własny kombajn z przystawką do zbioru kukurydzy na ziarno. Dążąc do ograniczenia pracy ręcznej rolnik znalazł sposób na opróżnianie big-bagów.

Jarosław Malinowski z miejscowości Szlasy Żalne zdecydował się na zakiszanie ziarna na pryzmie. Podczas jej zasypywania potrzebne są dwie osoby. Jedna zajmuje się śrutownikiem i obsługą przyczepy, a druga rozgarniania paszę. Zakiszone ziarno rolnik wybiera łyżką ładowacza lub ładowarką.

Jeśli potrzebna jest większa wydajność pakowania ziarna, wtedy przydają się długie rękawy foliowe. Na rynku jest sporo firm świadczących takie usługi.
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Cały artykuł przeczytasz w najnowszym, październikowym wydaniu "top agrar Polska" od str. 100. Zachęcamy do lektury!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)