Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Korbanek działa na rynku już od 30 lat

05.03.2019

Drukuj

Korbanek działa na rynku już od 30 lat

Artykuł dostępny

Nasza firma ma duże doświadczenie we wprowadzaniu nowych, nieznanych marek maszyn rolniczych na polski rynek – mówi Paweł Korbanek, współwłaściciel i Prezes Spółki Korbanek. W tym roku firma z Tarnowa Podgórnego obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Przedsiębiorca informuje, że w ostatnim czasie w firmie kładziono duży nacisk na wdrożenie nowych marek, przede wszystkim Rostselmash, Arbos i Faresin.

r e k l a m a

– Wyniki sprzedaży kombajnów zbożowych w 2018 roku przerosły nasze plany jakie sobie wyznaczyliśmy na początku współpracy – mówi Korbanek. Rezultat jest taki, że do tej pory firma podpisała z rolnikami 60 umów na dostarczenie nowych kombajnów. W przypadku ciągników Arbos sprzedaż rozwija się zgodnie z założonym planem, podpisano już 30 umów. Jednocześnie przedsiębiorca zaznacza, że Arbos to nowa marka, znana na rodzinnym włoskim rynku z którego się wywodzi, ale wcześniej nie znana w Polsce.

– Wprowadzając nowe produkty zawsze nasuwa się pytanie, kiedy nakład pracy przełoży się na zauważalne zyski ze sprzedaży – mówi Korbanek. Zaznacza, że z Rostselmash i Arbos plan współpracy i rozwoju będzie długoterminowy, podobnie jak przy wprowadzaniu przed wieloma laty marek Claas, Fendt i Massey Ferguson. Okazało się, że zapotrzebowanie na kombajny Rostselmash było tak duże, że od początku roku 2019 na placu nie ma dostępnych „od ręki” modeli Vector 425 - jest to najczęściej kupowany kombajn. Teraz klienci czekają na maszyny, które dostarczone będą przed żniwami.

Kombajny Rostselmash debiutowały  podczas niekorzystnych warunków pogodowych w czasie żniw, w których sprawdziły się nadzwyczaj dobrze.  Wyzwaniem dla firmy było dotarcie z informacją do rolników, że sprzęt produkowany za wschodnią granicą nie ustępuje  podczas zbioru kombajnom zachodnich marek. Firma od początku położyła duży nacisk na szkolenia mechaników, którzy byli w gotowości, gdy pierwsze kombajny wyruszyły w żniwa. Kolejny punkt to dobre zaopatrzenie magazynu w części zamienne.

– Z marką Arbos jest inaczej, jest to marka, która wznawia produkcję – mówi Korbanek. Jak podkreśla od momentu podjęcia decyzji o współpracy z Arbos do pierwszych dostaw ciągników minęło kilka miesięcy.  Z Rostselmash współpraca rozwijała się dynamicznie od pierwszych miesięcy.

Od stycznia na plac firmy przyjeżdżają ciągniki Arbos 5000 w bardziej zaawansowanej wersji Advanced.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Korbanek działa na rynku już od 30 lat

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii