Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Kosiarka czołowa czy tylna?

Obrazek

Wiele gospodarstw nastawionych na produkcję mleka czy wołowiny wymienia wysłużone kosiarki na bardziej nowoczesny i wydajny sprzęt.

Paweł Twardowski25 marca 2017, 06:51

Rozważając zakup nowej maszyny większość rolników zastanawia się nad wyborem konkretnej marki i wersji dyskowej lub bębnowej. Niewielu jednak zastanawia się nad zakupem maszyny montowanej na przednim TUZ ciągnika.

Choć do współpracy z takim sprzętem wymagany jest bogato wyposażony traktor, który ma przedni TUZ i WOM, to kosiarki przyczepiane frontalnie mają klika istotnych zalet. Praca z maszyną zawieszoną na przednim podnośniku jest bezpieczniejsza. Nie ma tu obawy o wybicie szyby przez wystrzelony przez noże kamień. A pamiętajmy, że szyba do nowoczesnego ciągnika może słono kosztować.

Mając kosiarkę czołową na przednim TUZ można na tyle ciągnika podczepić przyczepę zbierająca, co umożliwia zadawanie zwierzętom świeżej zielonki prosto z łąki.

Więcej szczegółów i informacji o zaletach i wadach sprzętu mocowanego na przednim TUZ znajdą Państwo w kwietniowym wydaniu top agrar Polska na stronie 176.   ptPicture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)