Zaloguj
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Kubota sprzedała maszyny za ponad 17 mld dolarów

Przychody Kuboty przekroczyły w ubiegłym roku 17 mld dolarów. Sukces firmie zapewniła sprzedaż maszyn budowlanych i rolniczych na rynkach Ameryki Północnej i Europy. Które kraje kupiły najwięcej?

Jan Józefowicz2 marca 2022, 07:49

Dobre wyniki w produkcji maszyn rolniczych i budowlanych w dużej mierze przyczyniły się do wzrostu skonsolidowanych przychodów Kubota Corporation o 3,8% do 17,5 mld USD.

Przychody działu maszyn rolniczych (w tym Kverneland, Great Plains i silniki) i budowlanych koncernu wzrosły o 2,9% do 14,3 mld USD, co stanowiło prawie 82% całkowitej sprzedaży.

Ponad dwie trzecie zeszłorocznych przychodów pochodziło spoza Japonii, a Kubota uważa, że sprzedała więcej ciągników i maszyn budowlanych w Ameryce Północnej i Europie, zwłaszcza we Francji i Niemczech.

W Azji sytuacja była zróżnicowana. Sprzedaż kombajnów zbożowych w Chinach zatrzymała się w miejscu, ale sprzedaż maszyn rolniczych w Tajlandii wzrosła. Połączone skutki dotkliwej suszy i ogólnego spowolnienia gospodarczego spowodowały spadek popytu na ciągniki w Australii.

Patrząc w przyszłość, Kubota Corporation przewiduje dalszy wzrost sprzedaży maszyn rolniczych i budowlanych do końca bieżącego roku (szczególnie w Ameryce Północnej i Azji) i przewiduje, że skonsolidowane przychody w 2022 r. wyniosą około 17,6 mld USD.

Jedną z potencjalnych przeszkód jest koronawirus. Firma twierdzi, że trudno jest oszacować negatywny wpływ, jaki rozprzestrzenianie się koronawirusa może mieć na jej wyniki operacyjne.

opr. jj

fot. firmowe

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ