Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Ładowarka w rozmiarze XXL

06.01.2018

Drukuj

Ładowarka w rozmiarze XXL

Artykuł dostępny

Ładowarki teleskopowe to niezastąpione maszyny w każdym gospodarstwie. Mniejsze farmy zainteresowane są sprzętem kompaktowym o niewielkich rozmiarach. Większe przedsiębiorstwa potrzebują dużych i wydajnych maszyn. Z tą myślą firma JCB wprowadziła na rynek model 560-80 Agri Plus. Maszyna charakteryzuje się maksymalnym udźwigiem wynoszącym 6 ton. Ładunek można unieść na wysokość 8 m.

r e k l a m a



Sercem układu hydraulicznego jest wielotłokowa pompa o zmiennym wydatku. Jej maksymalna wydajność wynosi 140 l/min, co pozwala na szybkie i jednoczesne wykonywanie wszystkich funkcji wysięgnika. Ciśnienie panujące w układzie hydraulicznym wynosi 260 bar. Do jego obsługi wykorzystywany jest dżojstik znajdujący się na prawej konsoli. Wymianę osprzętu ułatwia system redukujący ciśnienie oleju panujące w obwodzie.

Prócz sterowania ramieniem i jego funkcjami na dźwigni znajdują się przyciski do obsługi kierunku jazdy maszyny, dzięki czemu praca jest wydajna i efektywna, a operator trzymając dżojstik w ręku ma pod kontrolą całą maszynę. Ładowarka 560-80 w standardowym wyposażeniu ma układ przeniesienia napędu wyposażony w 4-biegową przekładnię typu Powershift. W opcji oferowana jest 6-biegowa przekładnia z biegami zmienianymi pod obciążeniem.



Przekładnia współpracuje z 4-cylindrowym, turbodoładowanym silnikiem JCB. W zależności od potrzeb, jednostka napędowa może generować moc 125 lub 145 KM. O spełnienie surowych norm emisji spalin dba system SCR, który do neutralizowania tlenków azotu wykorzystuje płynny roztwór mocznika.
pt

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii