Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Łukasz Chęciński (New Holland): Przygotowujemy się do wznowienia produkcji

Po miesięcznej przerwie w montażu nowych maszyn spowodowanej pandemią koronowirusa załoga polskich fabryk marki New Holland intensywnie przygotowuje się do wznowienia produkcji.

Jan Beba17 kwietnia 2020, 15:11
– Obecnie fabryki New Holland w Polsce i w Europie zatrzymały linie montażowe. Taka sytuacja trwa od kilku tygodni, jednak według najnowszych informacji, które spłynęły do nas z centrali, już od 20 kwietnia w polskich fabrykach ma zostać wznowiona produkcja podzespołów, niezbędnych do uruchomienia niektórych linii montażowych już od dnia 27 kwietnia – powiedział Łukasz Chęciński, marketing manager w firmie New Holland. Kilka tygodni przestoju w montażu nie pozostanie bez wpływu na działalność firmy.

– Chciałbym zapewnić, że nie ma problemów z dostawami maszyn. Już planujemy, by zaraz po wznowieniu produkcji nadrobić zaległości wynikające z przestoju – wyjaśnił nasz rozmówca zapytany o ryzyko niedotrzymania przez producenta terminu dostawy zamówionych na ten sezon maszyn.

Zdaniem Chęcińskiego największym wyzwaniem dla marki New Holland w Polsce będzie poradzenie sobie z ogólną sytuacją ekonomiczną w kraju, na którą obok pandemii wpłynie również deficyt wody i związane z tym zagrożenie dla plonów i finansów gospodarstw. Szef marketingu New Holland zaznacza jednak, że firma oferuje rolnikom narzędzia finansowe umożliwiające dopasowanie do wymagań rynkowych, np. w zakresie form spłaty czy zakupu nowych maszyn. Czy to zachęci rolników do inwestowania w trudnej i niepewnej sytuacji?

– Jesteśmy w bieżącym kontakcie z dilerami. Póki co, nie zaobserwowaliśmy spadku zainteresowania sprzętem. To w tej całej sytuacji jest pocieszające i pokazuje że rynek cały czas istnieje, bo praca rolnika musi być zrealizowana tu i teraz. Rolnicy nie są w stanie odłożyć zaplanowanych zakupów – przyznaje Chęciński.

Więcej na temat produkcji, serwisu i bieżącej sytuacji w firmie New Holland dowiesz się z poniższego zapisu zdalnej rozmowy z Łukaszem Chęcińskim.


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)