Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Aktualności branżowe>

Łukasz Lewandowski (Agro-Land): Susza większym zagrożeniem niż koronawirus

Większym problemem dla firm z otoczenia rolnictwa jest susza i jej konsekwencje. Takiego znaczenia w naszej działalności jak kolejna susza nie powinna mieć pandemia koronawirusa  – podkreśla Łukasz Lewandowski, dyrektor handlowy w firmie Agro-Land

Jan Beba29 kwietnia 2020, 07:54
– Obecnie mamy do czynienia z odczuwalnym zmniejszeniem popytu na maszyny rolnicze, ale dzięki temu, że w naszej grupie jest sporo firm z otoczenia rolnictwa nie odczuwamy tego tak drastycznie – powiedział Łukasz Lewandowski. Dyrektor handlowy w firmie Agro–Land podkreśla, że choć popyt na maszyny rolnicze spadł, ale nie można mówić o załamaniu rynku.

– Większość oferowanego przez nas sprzętu cechuje sprzedaż sezonowa, np. kombajny, siewniki, sprzęt zielonkowy. W związku z tym większość z maszyn wydawanych obecnie rolnikom zamówionych została jeszcze zimą ubiegłego roku, a część z tych maszyn zamówiona była na PROW więc z finalizacją transakcji nie będzie problemu. Poza tym produkowane przez Agro-Land maszyny w technologii pasowej Mzuri wpisują się w globalną sytuację związaną z niedoborem wody. Jak podkreśla rozmówca, dziś w programach inwestycyjnych najwyższe punktacje otrzymują maszyny do uprawy z nawożeniem pasowym.

– Przez ostatnie kilka tygodni zmieniło się myślenie o biznesie rolniczym. Nasza firma nie jest oparta tylko o produkcję i sprzedaż maszyn rolniczych, ale także produkcję środków mikroelementowych – spółka Agrami. Oferta naszych spółek jest szeroka, ale to jak szybko potrafimy dostosować się do zmian na rynku zaowocuje za kilka miesięcy. To wtedy moim zdaniem branża najmocniej odczuje konsekwencje wywołane koronawirusem – dodaje.

Więcej, na temat funkcjonowania firmy w czasie pandemii oglądając poniższe nagrania.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)