Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Lżejsze rozrzutniki z Francji

Obrazek

Nową gamę rozrzutników do pracy w mniejszych gospodarstwach wprowadza francuski producent, firma Rolland.

Jan Beba24 stycznia 2018, 18:00
Seria Rollforce Compact zastępuje dotychczasową linię maszyn Rolltwin. Cztery nowe modele mają skrzynię nawozową o pojemności do 12m³, dzięki czemu mogą współpracować z ciągnikami średniej mocy.

Dostępne są już następujące wersje z serii Rollforce Compact: 3706, 4508, 4510 i 5012 mieszczące odpowiednio 6, 8, 10 i 12 m³. Rozrzutniki wykonane są ze specjalnej stali HLE, która, jak zapewnia producent, cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną przy zachowaniu małej masy. Dzięki takiej konstrukcji rozrzutniki są stosunkowo lekkie oraz wytrzymałe. Pozwoliło to na uzyskanie odpowiednio wyższej ładowności maszyny. Rolland zadbał o przygotowanie rozrzutników do pracy w trudnych warunkach, zabezpieczając stalowe elementy specjalną powłoką ochronną, dzięki której ściany mają gładką powierzchnię odporną na korozję i wycieranie. Dodatkową ochronę burt przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie załadunku pełnią drewniane nadstawki. 

Dzięki niedużej pojemności inżynierom udało się osiągnąć niższą wysokość załadunku, co dodatkowo poprawia widoczność z kabiny traktorzysty i ułatwia współpracę z mniejszymi traktorami i ładowarkami. Obornik rozrzucają adaptery z pionowymi wałkami. Do wyboru są wersje o wysokości 1,6 m i 1,9 m. Przed adapterem znajduje się hydraulicznie sterowana zasuwa.
Fot. firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)