Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Mandam do głębokiej uprawy

Obrazek

TAL-R to nowość w ofercie Mandam. Brona talerzowa dzięki zastosowaniu elementów roboczych o średnicy 620 mm może pracować na głębokość do 18 cm.

Dawid Konieczka19 sierpnia 2015, 15:26

Mankamentem tradycyjnych bron kompaktowych jest słabe równoważenie sił bocznych wytwarzanych przez talerze pierwszego i drugiego rzędu. Skutkiem tego jest ściąganie maszyny na boki. Nowa brona Mandam ma symetrycznie rozmieszczone talerze w obu rzędach. Elementy robocze w pierwszym rzędzie odkładają glebę od środka, a tylne do środka. Takie ustawienie elementów skutkuje tym, że w środku pozostaje wąski pas nieuprawionej gleby. Dlatego Mandam zastosował w TAL-R ząb spulchniający pomiędzy rzędami talerzy, który zabezpieczony jest resorem.
Za talerzami znajduje się zgrzebło, jego skrajne elementy odpowiadają za wyrównanie bruzd pozostawionych przez skrajne talerze. Brona o szerokości roboczej 3 m może być wyposażona dodatkowo w hydraulicznie unoszone koło jezdne, który odciąża TUZ ciągnika podczas jazdy po drodze. Koło wraz z mechanizmem unoszenia waży 300, co skutecznie dociąża maszynę podczas pracy.
opr. dk1 z 1
Brona Mandam TAL-R wyposażona jest w talerze o średnicy 620 mm.

Brona Mandam TAL-R wyposażona jest w talerze o średnicy 620 mm.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)