Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Monosem – szybszy siew

Obrazek

Szybszy siew to trend, który jest wyraźnie widoczny w nowych konstrukacjach siewnik sprzętu do kukurydzy.

12 lutego 2014, 15:21

Zwiększanie prędkości siewu nie może odbywać się kosztem dokładności siewu. Dlatego Monosem wprowadza na rynek nową jednostkę wysiewającą Monosox NG Plus M. Zmieniono w niej układ amortyzacji drgań, które są coraz większe wraz ze wzrostem prędkości siewu. W nowej sekcji zastosowano dwie sprężyny, które dociskają element do gleby. Pomiędzy nimi znajduje się amortyzator, który zapobiega przenoszeniu drgań na jednostkę wysiewającą.

Poza tym nowa jednostka wysiewająca Monosox NG Plus M pozwala na regulację nacisku bez dodatkowych narzędzi. Zmieniono w niej także mechanizm regulacji nacisku dla tylnych rolek dociskowych. Nowa wersja siewnika umożliwia także regulację kąta dla rolek dociskowych.  dk1 z 1
Amortyzator tłumiący drgania znajduje się pomiędzy sprężynami.

Amortyzator tłumiący drgania znajduje się pomiędzy sprężynami.

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)